5

تقریباً روزهایِ آرامی را در سکوت خبری به سر میبریم، آرامشی که به جرأت میتوان آن را « آرامش قبل از طوفان » نام نهاد. سونی موبایل سخت در حال تلاش برای آماده سازی پرچمدار آینده خود و برادر کوچکترش برای مراسم IFA 2015 میباشد و بیش از هر زمانی سعی دارد از درز کردن اطلاعات مربوط به پرچمدار آینده خود ممانعت به عمل آورد.

شاید این حرکت سونی به زعم بسیاری از رسانه ها حرکتی سخت گیرانه باشد، اما به نظر ما این کار سونی بسیار حائز اهمیت است و باعث میشود در روز معرفی پرچمدار آینده این شرکت، همه به وجد آیند. اما این موضوع را هم باید مد نظر قرار داد که با توجه به نزدیک شدن به زمان معرفی پرچمدار آینده سونی، این شرکت توسط منابع خبری خود دست به برملا کردن برخی از ویژگی هایِ پرچمدار آینده اش میزند.

از همین رو، دقایقی پیش حساب کاربری شبکه اجتماعی توئیتر سونی موبایل انگلستان با نمایی از یک گوشی هوشمند تار شده که در شب در حال عکاسی است، همگان را به ضیافت این شرکت ژاپنی خوش نام دعوت میکند. در این توئیت جالب که پیرامون فوکوس دوربین پرچمدار پیشِ رویِ سونی است اینچنین آمده است : « منتظر یک گوشی هوشمند با فوکوسی پیشرفته باشید. همه چیز در تاریخ 2 سپتامبر 2015 میلادی روشن خواهد شد ».

Sony Xperia GB on Twitter- -Get ready for a smartphone with greater focus. All will become clear on 02.09.2015

از این توئیت به خوبی میتوان دریافت که سونی باز هم بر رویِ دوربین پرچمدار آتی خود مانور بسیار زیادی خواهد داد. سونی از گوشی اکسپریا Z1 که در آن سنسور غول پیکر 20.7 مگاپیکسلی با لنز برنده جوایز جهانی G خود بهره برده بود تا کنون بر رویِ قابلیت هایِ برتر دوربین گوشی هایِ هوشمند سری Z تأکید خاصی داشته است. حال به نظر میرسد که باز هم سونی آخرین دستاوردهایِ خود در زمینه دوربین هایِ دیجیتال را به نسل جدید پرچمدارش آورده است و مثل اینکه قرار است ما را در نخستین روز بازگشایی نمایشگاه IFA امسال سورپرایز کند.

همانطور که در مقالات قبل خواندید، احتمال استفاده از سنسور 20.7 مگاپیکسلی در پرچمدار آینده سونی ضعیف است و استفاده از سنسور 21.5 مگاپیکسلی ای هم که بر رویِ گوشی میان رده اکسپریا M5 به کار گرفته شده است تقریباً بعید است؛ اما باز هم نمیتوان هیچ چیز را پیش بینی کرد. شاید سونی از همان سنسور قدیمی 20.7 مگاپیکسلی استفاده کند، شاید به فرض بعید از سنسور 21.5 مگاپیکسلی IMX230 استفاده کند، و شاید هم با معرفی نسل جدید پرچمدار خود از سنسوری جدید رونمایی کند. مطمعناً در روزهایِ آتی خبرهایِ بیشتری از پرچمدار آینده سونی منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید…