sony-xperia-z5-premium-aa-16-792x446
هفته گذشته، شایعاتی از یک گوشی هوشمند سونی با نام اکسپریا X Premium سر و صدای زیادی در خبرگزاری های مختلف ایجاد کرد. اکسپریا X Premium که تنها در حد یک شایعه از آن یاد میکنند چه مشخصاتی دارد که اینگونه مورد توجه قرار گرفته است؟

بر اساس شایعاتی که هفته گذشته مطرح شد اکسپریا X Premium با صفحه نمایش 4K که پیش از این در اکسپریا Z5 Premium سراغ داشتیم از راه می آید. اما این صفحه نمایش با تفاوت های زیادی نسبت به اکسپریا Z5 Premium همراه است. میزان درخشندگی صفحه نمایش اکسپریا X Premium اگر همانی باشد که در شایعات شنیدیم، این دستگاه را صاحب درخشانترین صفحه نمایش در گوشی های هوشمند میکند.

صفحه نمایش 4K اکسپریا X Premium با درخشندگی 1300 نیت و همچنین ظرفیت نمایش تصویر 1.07 میلیارد رنگ از این دستگاه یک گوشی هوشمند انقلابی خواهد ساخت. شاید همین مشخصات سنگین بسیاری را در خصوص صحت یا دروغ این شایعات به تردید انداخته است. تردیدی که در نهایت واکنش سونی را نیز به دنبال داشته است.

سونی موبایل در صفحه رسمی تویتر خود نسبت به سوال یکی از دنبال کنندگان در خصوص زمان عرضه اکسپریا X Premium پاسخ جالبی داد. اصولا سونی پیش از معرفی گوشی های هوشمند تمام شایعات پیرامون آن را از پایه و اساس رد میکند اما این بار در جواب این کاربر گفته است که ما هنوز اطلاعاتی در خصوص زمان عرضه و قیمت این دستگاه بدست نیاورده ایم.

Screenshot (34)
شاید این جمله سونی را نتوان دلیلی بر معرفی قطعی اکسپریا X Premium دانست، اما جواب آنها تا حدودی افکار را به معرفی احتمالی این دستگاه در آینده ای نزدیک سوق میدهد. اگر اکسپریا X Premium بنابر شایعات صحت داشته باشد شاید پرچمدار بعدی سونی را با مشخصاتی که بسیاری از ما به دنبال آن هستیم ملاقات خواهیم کرد.