Xperia-Beta-Program_2

سونی خود را برایِ عرضه یک بروزرسانی جدید از طرح اَندروید بتا در هفته آینده با شماره ساخت 23.5.A.1.238 آماده میکند. سونی موبایل اذعان میکند که در این بروزرسانی بیش از 300 مشکل گزارش شده من جمله مشکلات مربوط به برنامه تقویم اکسپریا و افزونه دوربین Style Portrait را برطرف خواهد کرد و در این بروزرسانی لانچر اکسپریا به نسخه ای جدید بروزرسانی شده و قابلیت چرخش اتوماتیک نیز به آن افزوده شده است.

اما میرسیم به قسمت اصلی ماجرا. همانطور که اشاره کردیم، سونی برایِ بروزرسانی پیشِ رویِ نسخه بتایِ اَندروید خود یک ویژگی بسیار جدید را در نظر گرفته است، ویژگی ای که سونی آن را « Soft Charge » می‌نامد. به گفته سونی این ویژگی باعث میشود که طول عمر باتری گوشی هایِ اکسپریا افزایش یابد و میزان شارژدهی گوشی هایِ اکسپریا نیز باز هم بهبود پیدا کند.

سونی میگوید این ویژگی قابلیت روشن و خاموش شدن دارد و وقتی روشن شود، باعث میشود تعداد سیکل هایِ شارژ گوشی بیشتر شود و باتری در هر بار شارژ کمتر مستهلک شود. اینطور که گفته میشود، این قابلیت از مسیر Settings -> About Phone -> Status -> Charging Optimization قابلیت تغییر حالت دارد.

همچنین، گفته میشود که این ویژگی باعث پایین آمدن زمان شارژ شدن گوشی میشود، اما طول عمر باتری را افزایش میدهد. سونی اشاره میکند که این بروزرسانی در هفتۀ پیشِ رو برایِ گوشی هایِ اکسپریا Z2 ( نسخه D6503 )، اکسپریا Z3 ( نسخه D6603 ) و اکسپریا Z3 کامپکت ( D5803 ) منتشر خواهد شد.

اما شاید برایِ بسیاری از کاربران این موضوع جایِ سوال باشد که چرا این قابلیت برایِ پرچمداران سابق اکسپریا در حال انتشار است و کاربرانی که آخرین پرچمداران سونی را خریداری کرده اند فعلاً از تجربه کردن این ویژگی محروم خواهند بود. سونی میگوید به دلیل اینکه پرچمداران قدیمی مدت زمانی از عمر باتری آنها گذشته است، موارد مناسبی برایِ تست کردن این ویژگی هستند.

این ویژگی هم اَکنون با نام Qnovo Adaptive Charging در دل اولین محصولات خانواده X سونی به کار گرفته شده است و سونی موبایل میخواهد کاربران پرچمدران سابق این کمپانی نیز از این ویژگی بهره مند شوند و در صورت موفقیت این طرح آزمایشی، این ویژگی برایِ تمامی پرچمدارانی که بروزرسانی اَندروید مارشمالو را دریافت کرده اند عرضه خواهد شد.

منبع: