xperia-logo
تایوان یکی از بازارهای فعال در شرق آسیاست که سونی موبایل هنوز جایگاه خوبی در آن دارد. در حالی که بازار بسیاری از کشورهای شرق آسیا، جولانگاه کمپانی های چینی است، اما تایوان هنوز در برابر نفوذ برندهای چینی از خود مقاومت نشان میدهد.

در آخرین وضعیت توزیع گوشی های هوشمند در کشور تایوان، سونی موبایل مثل گذشته خود را در بین برترین کمپانی های فعال در این شاخه حفظ کرده است. فروش کل گوشی های هوشمند سونی در تایوان، طی دوره زمانی یک ماهه اخیر نسبت به دوره ما قبل از آن 1.3 درصد کاهش داشته است.

در این بازار سامسونگ با 25.1 درصد بیشترین سهم را از بازار تایوان در اختیار داشته و پس از آن نیز اپل با 16.4 درصد در رتبه دوم حضور دارد. اچ تی سی و ایسوس نیز در خاک خودشان به ترتیب با 16.2 و 15.3 درصد رتبه های بعدی را در اختیار گرفته اند. سونی موبایل نیز در ماه می موفق شده با کسب 7.2 درصد از بازار تایوان رتبه پنجم را به نام خود ثبت کند. اگر اچ تی سی و ایسوس را به حساب نیاوریم، سونی موبایل سومین برند غیر تایوانی است که در ماه گذشته در بازار این کشور حضور داشته است. از سونی نیز اکسپریا Z5 بیشترین فروش را در کشور تایوان طی یک ماه گذشته داشته است.

منبع: