sony-logo
حدود شش ماه از معرفی اکسپریا Z3 میگذرد و سونی هنوز نسل جدید اسمارت فون های خانواده Z را معرفی نکرده است. معرفی اکسپریا Z4 در کنگره جهانی موبایل 2015 باعث ادامه سیکل معرفی 6 ماهه پرچمداران سونی میشد اما عدم معرفی این دستگاه در رویداد تازه به اتمام رسیده باعث شد تا بسیاری تصور کنند سونی سیاست جدیدی را برای معرفی پرچمداران خود در نظر گرفته است.

در هفته های گذشته شایعات زیادی در مورد تغییر سیاست سونی پیرامون معرفی پرچمداران این شرکت از بازه زمانی 6 ماهه به 1 سال شنیده شده بود. بسیاری معتقد بودند سونی قصد دارد تا به جای دو پرچمدار در هر سال، تنها یک مدل بالارده و به اصطلاح پرچمدار را روانه بازار کند. با وجود اینکه تمامی شواهد حکایت از چنین تصمیمی توسط سونی داشت اما امروز سونی موبایل در مورد این خبرها واکنش نشان داده و رسما معرفی یک اسمارت فون پرچمدار در هر سال را رد کرده است.

این خبر را دو تن از مدیران بالارده سونی موبایل و در آخرین روز برگزاری کنگره جهانی موبایل رد میکنند. Pierre Perron مدیر سونی موبایل اروپای غربی در این خصوص میگوید: سونی موبایل به هیچ وجه قصد معرفی یک اسمارت فون پرچمدار در هر سال را ندارد. ما به ساخت سخت افزار با کیفیت ادامه خواهیم داد و در این راه تجربیات مصرف کننده را نیز در نطر خواهیم گرفت.

تیم هریسون معاون بخش ارتباطات جهانی سونی موبایل نیز در گفتگویی جداگانه تغییر سیاست سونی به معرفی سالانه پرچمداران خود را رد میکند. تیم هریسون میگوید: قطعا اکسپریا Z4 نسل بعدی اسمارت فون های ما خواهد بود که وظیفه پرچمداری از خانواده اکسپریا را بر عهده خواهد داشت. اما این بدان معنی نیست که ما به سیاست جدید معرفی یک پرچمدار در هر سال نقل مکان کنیم. ما فعلا از ارائه هر گونه اطلاعات در خصوص این دستگاه معذوریم و در آینده ای نزدیک همه چیز را روشن خواهیم کرد.

صحبت های این دو مدیر سونی موبایل تمامی پیش بینی ها را از سیاست های آینده سونی بهم میریزد. با این وجود به نظر نمیرسد سونی سیاست معرفی پرچمداران خود را در فاصله زمانی 6 ماهه نیز ادامه دهد. در صورتی که اکسپریا Z4 در بهار امسال رونمایی شود، فاصله زمانی معرفی این دستگاه از معرفی اکسپریا Z3 در حدود 9 ماه خواهد شد و شاید نسل بعدی اسمارت فون های خانواده Z نیز در یک فاصله زمانی 9 ماهه و در رویداد CES 2016 رخ دهد. به همین خاطر به نظر میرسد سونی فاصله زمانی 12 ماهه را برای تفاوت میان نسل دو پرچمدار زیاد بداند اما دیگر از معرفی پرچمداران در فاصله 6 ماهه نیز خبری نیست.

xperiablog