این تیتر تازه ای نیست: سونی موبایل یکی دیگر از سرویس های اختصاصی و محبوب خود را تعطیل کرد! هنوز زمان زیادی از تعطیلی سرویس محبوب TrackID سونی با آن همه خاطره قدیمی نگذشته که سونی حالا یکی دیگر از سرویس های محبوب و نسبتاً با سابقه خود را به پایان راه خودش رساند.

سرویس My Xperia از سال 2013 وارد گوشی های سونی شد و تردیدی نیست که در جلب نظر مشتریان سونی نیز موفق عمل کرد. My Xperia یک سرویس موقعیت یاب است که بر اساس آن میتوانید موقعیت گوشی خود را در هر کجای جهان که باشد پیدا کنید. از این سرویس هنگامی که گوشی خود را گم میکنید و یا گوشی شما به سرقت رفته، میتوانید استفاده کنید. My Xperia در سال های فعالیت خود توسعه زیادی پیدا کرد که مهمترین آن امکان قفل کردن گوشی از راه دور بود.

بسیاری از سرویس های اختصاصی سونی در سال های اخیر قربانی سرویس های جایگزین گوگل شدند. My Xperia هم یکی از همین سرویس ها بود که با روی کار آمدن سرویس Find My Device گوگل دیگر جایی در گوشی های سونی نخواهد داشت. از حالا کاربران گوشی های سونی که از My Xperia را داشته باشند، به سرویس Find My Device گوگل هدایت خواهند شد.

سرویس موقعیت یاب گوگل قابلیت های نسبتاً مشابه با My Xperia دارد. پیدا کردن موقعیت گوشی بر روی نقشه به شرط روشن بودن GPS گوشی، نمایش اطلاعات اولیه گوشی، قفل کردن گوشی و پاک کردن از راه دور امکاناتی است که از طریق سرویس Find My Device پیش روی شما قرار دارد. به هر حال چه بخواهیم چه نخواهیم، حالا دیگر سرویس My Xperia نیز همانند بسیاری از سرویس های اختصاصی سونی به خاطره ها پیوسته است. آیا شما از این سرویس استفاده میکردید؟

منبع: