xperia-x (12)
اکسپریا X از چند روز قبل در فروشگاه آمازون برای خریداران قابل سفارش بود. این دستگاه در ابتدا با قیمت 550 پوند در فروشگاه آمازون به فروش رسید که بعد از گذشت چند روز با کاهش قیمت 50 پوندی به قیمت 500 پوند رسید.

معمولا قیمت خرده فروش هایی چون آمازون بیشتر از قیمت های رسمی سونی است و به همین خاطر تصور شد که سونی قیمت رسمی خود را بیشتر از قیمت 500 پوند در نظر خواهد گرفت. اما سونی موبایل هم اکنون به صورت رسمی پیش فروش رسمی این دستگاه را در فروشگاه خود آغاز کرده و جالب اینکه قیمت آن پایینتر از قیمتی است که در فروشگاه آمازون قرار گرفته است.

اکسپریا X در فروشگاه رسمی سونی موبایل با قیمت 469 پوند آماده سفارش برای علاقه مندان است. این قیمت در انگلستان دقیقا همان قیمتی است که اکسپریا Z5 هم اکنون به فروش میرسد. اکسپریا XA نیز با قیمت 239 پوند در فروشگاه سونی موبایل انگلستان برای فروش گذاشته شده است.

Screenshot (39)

این قیمت برای کشور انگلستان است و اکسپریا X در دیگر کشورهای اروپایی نیز فروش خود را آغاز کرده است. در آلمان این دستگاه دقیقا برابر با اکسپریا Z5 و با قیمت 599 یورو آماده فروش شده است. قیمت اکسپریا XA نیز در آلمان 299 یورو تعیین شده است.

منبع: