بیشتر افرادی که صاحب دستگاه های Sony Xperia هستند و دوست دارند که کاستوم رام ها را نصب کنند با نرم افزار Flash Tool آشنایی زیادی دارند ، یک نرم افزار که در XDA-Developers توسط نابغه ها ساخته شد، تا دستگاه های Xperia را فلش بزنند . این نرم افزار برای کسانی که بوت لودر گوشی هایشان باز شده است ، چیز خیلی با ارزشی است ، چون این تنها راهی است که شما می توانید دستگاهتان را وقتی که بوت لودرش باز است ، به روز رسانی کنید . امتحان کردن ، به روز رسانی گوشیتان از طریق PC Companion ، Sony Mobile Update Service یا OTA در حالت باز بودن بوت لودر ، احتمال زیاد بریک شدن گوشی شما را به دنبال دارد .

به نظر می رسد ، سونی موبایل ، تلاش های خود را ادامه می دهد تا دوستدار توسعه دهندگی باشد . ( لقب developer friendly ) . سونی امروز ، یک نسخه بتا ( آزمایشی ) از Flash Tool شخصی خود را عرضه کرده است . این نرم افزار به شما اجازه خواهد داد تا بتوانید نرم افزار استاندارد سونی موبایل را بر روی یک گوشی Xperia که بوت لودرش باز است ، فلش بزنید . این نسخه بتا از امروز قابل دانلود است ( لینک پایین را ببینید ) اما فقط در ابتدا تعداد کمی از گوشی ها را پشتیبانی خواهد کرد .

3 گوشی که فعلا پشتیبانی می شوند Xperia S ، Xperia arc و Xperia arc s هستند ، اما ما انتظار داریم که گوشی های بیشتری ، هنگام پیشرفت نسخه بتا ، اضافه شود . به علاوه ، فعلا فقط یک نرم افزار برای گوشی های پشتیبانی شده موجود است ، اما به مرور زمان اضافه خواهد شد . این یک حرکت عالی از سوی سونی به نظر می رسد و ما در آینده به آزمایش کردن این نرم افزار به طور مختصر نگاهی خواهیم کرد .