ربات Aibo را حتما میشناسید. سگ بازیگوشی که سونی بعد از سال ها دوباره با طرح و ظاهری جدید آن را معرفی کرده است. همانطور که میدانید Aibo در حقیقت یک ربات خانگی است که رفتار یک سگ را شبیه سازی می کند. نسخه ی اولیه ی این ربات در سال 1999 معرفی شد اما در سال 2006 تولید و توسعه ی آن متوقف شد. حالا نسخه ی جدید این ربات با تحهیز به هوش مصنوعی و ارتباط با اینترنت عرضه خواهد شد.

این ربات توانایی کنترل لوازم خانگی با استفاده از فرمان های صوتی را دارا می باشد. در حقیقت، این ربات می تواند کارهای یک دستیار هوشمند صوتی، همانند دستیارهای گوگل و آمازون را برای شما انجام دهد. سونی پیشتر اعلام کرده بود که با ساخت یک ربات جدید که قلب مردم را تسخیر می کند، به بازی های رباتیک باز خواهد گشت.

سونی فعلا قصد عرضه جهانی این ربات را ندارد، اما استقبال از آن تا این لحظه در خاک ژاپن هم بسیار عالی بوده است. بر اساس آمارهای رسمی تا این لحظه حدود 11 هزار دستگاه (به طور دقیق 11111 دستگاه) از این ربات در خاک ژاپن به فروش رفته است. این آمار از اواسط ماه ژانویه تا اواسط ماه آوریل به ثبت رسیده است. در واقع این استقبال فراتر از حد انتظار سونی بوده و ربات Aibo همچنان در خاک ژاپن طرفداران زیادی دارد. آمار فروش 11 دستگاه برای ربات سونی در حالی عملی شده که این محصول قیمتی در حدود 1700 دلار داشته و اصلا یک محصول ارزان قیمت به حساب نمی آید.

منبع: