FESWatch1
E-paper ممکن است یک تکنولوژی قدیمی باشد اما مردم هنوز در حال اکتشاف کاربردهای جدیدآن هستند.ظاهرا سونی در حال توسعه ساعت هوشمندی فوق العاده انعطاف پذیر از همین جنس است! گفته شده است که هم صفحه نمایش و هم بند این ساعت هوشمند از جدید ترین مواد ساخته شده تشکیل شده است که در واقع حق استفاده از آن به صورت اختصاصی در اختیار سونی که ابداع کننده این تکنولوژی است قرار گرفته است.در واقع این تکنولوژی کل سطح ساعت را تبدیل به یک صفحه نمایش میکند.به این معنی که تمام سطح ساعت که در معرض دید قرار میگیرد از صفحه نمایش گرفته تا بند آن تبدیل به یک نمایشگر دیجیتالی خواهد شد.

این ویژگی سبب خواهد شد تا این ساعت هوشمند نسبت به تمام رقبا در سطحی بالاتر قرار بگیرد و بار دیگر سونی را در مقام ابداع کننده ی فناوری جدیدی نظاره گر باشیم.

به گفته Taichiro Nakayama،ساعت های هوشمند در حال حاضر فروش خوبی ندارند،زیرا هنوز دلیل کمی برای خرید آن وجود دارد چرا که تمامی کارهایی که با یک ساعت هوشمند انجام میشود با اسمارتفون هوشمندتان نیز قابل انجام است.اکثر مردم بر اساس طراحی و نام تجاری اقدام به خرید خواهند کرد!

البته سونی تنها کمپانی ای نیست که در حال ساخت و توسعه ساعت های هوشمند است.ساعت های هوشمند دیگری وجود دارند که حتی از صفحه نمایش با تکنولوژی E-Paper یا e-ink بهره برده اند.اما ظاهرا سونی قرار است ترکیبی از این دو تکنولوژی را با پلتفرم اختصاصی ارایه دهد که همانطور که گفته شد در انحصار سونی خواهد بود.این ایده جدید به طور حتم کمک شایانی به این کمپانی بزرگ ژاپنی خواهد کرد و جبرانی برای نتایج ضعیف مالی بعضی از بخش های این شرکت خواهد بود.
با همه این توصیفات باید منتظر ماند و دید این محصول چگونه در برابر رقبا قد علم خواهد کرد؟!