سونی و مایکروسافت به این موضوع پی بردند که با کنسول هایِ نسل هشتم خود نمیتوانند تا نسل جدید گیمرها را نگاه دارند و به همین دلیل دست به معرفی و عرضه کنسول هایِ ارتقا یافتۀ خود زدند. در این بین، سونی بسیار سریع تر به خود جنبید و با ربودن گویِ رقابت از رقیب دیرینه خود، حدود 1 سال جلوتر کنسول ارتقا یافتۀ خود را به بازارهایِ جهانی عرضه کرد.

البته از روز اول سونی انتظار زیادی برایِ فروش کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro نداشت و پیش بینی فروش زیادی را برایِ کنسول مذکور نمیکرد، اما اَکنون آمارها چیز دیگری را نشان میدهند. از ابتدا قرار بود کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro سونی برایِ کاربران خاصی منتشر شود، اما بر اساس اطلاعاتی که کمپانی سونی از فروش کنسول مذکور منتشر کرده است، کاربران علاقه زیادی به این نسخه نشان داده اند.

آقایِ Jim Ryan، مدیر مسئول فروش جهانی پلی استیشن در گفتگو با مجله خبری Time اذعان کرد: « فروش کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro فراتر از انتظارات ما بوده است ». بر اساس اطلاعاتی که سونی در اختیار رسانه ها قرار داده است، از هر 5 کنسول فروخته شده PS4، یک کنسول PS4 Pro میباشد، که با توجه به اهداف این کنسول، بازار هدف و هدف گذاری هایِ سونی بسیار فراتر از انتظارات میباشد.

آقایِ Ryan اشاره میکند که سونی در نظر دارد در آینده ای نزدیک نرخ تولید کنسول PS4 Pro را بالا ببرد، چون با تولیدات کنونی سونی نمیتواند پاسخ کاربران را بدهد و قطعاً باید تولید کنسول مذکور را افزایش دهد. در پایان وی اشاره کرد که سونی از استقبال کاربران از کنسول قدرتمند شده PS4 Pro بسیار خشنود است و برنامه هایِ ویژه ای برایِ آینده این کنسول ارتقا یافته دارد.

منبع: