3022752-psvr_s_04_1458057143112

وقتی کمپانی هایِ بزرگ دنیا دست به توسعه و عرضه تکنولوژی هایِ نوپا میزنند، معمولاً ضرر کردن در بدو فروش اَمری انکار ناپذیر است. به دلیل اینکه در ابتدا کمپانی ها باید هزینه بسیار زیادی را بر رویِ تحقیق، توسعه، ساخت نمونه هایِ آزمایشی، تبلیغات و تولید واحدهایِ اولیه برایِ فروش اختصاص بدهند.

اما انگار درباره هدست واقعیت مجازی سونی داستان کمی متفاوت است. سونی میگوید Playstation VR در همین بَدو اَمر آنقدر خوب ظاهر شده است که بیشتر کارشناسان دنیا را متعجب ساخته است. آقایِ Shawn Layden، رئیس استودیویِ جهانی سرگرمی هایِ سونی در این باره میگوید: « سونی به واسطه فروش بسیار مناسب هدست واقعیت مجازی Playstation VR، سود بسیار زیادی را به دست آورده است ».

بر اساس گفته هایِ کارشناسان، این اولین باری نیست که کمپانی با سابقه و نام آشنایِ سونی از تکنولوژی هایِ جدید کسب درآمد هنگفت میکند. تا قبل از عرضه کنسول PS4 بسیاری بر این عقیده بودند که سونی در ابتدایِ عرضه این کنسول متحمل ضرر سختی خواهد شد، اما اینچنین نشد و سونی در ابتدایِ فروش کنسول محبوب PS4 سود بسیار کلانی را به جیب زد و این سودآوری همچنان نیز ادامه دارد؛ چون تجربه این کمپانی اَصیل ژاپنی در 3 نسل قبلی کنسول پلی استیشن، مانع از تکرار اشتباهات گذشته شد و سونی توانست به واسطه فروش بسیار زیاد کنسول پلی استیشن 4، ضررهایِ بسیار زیادی را جبران کند.

فروش رسمی هدست واقعیت مجازی Playstation VR سونی از ظهر دیروز آغاز شده است و علاقه مندان به تکنولوژی جدید واقعیت مجازی هم اَکنون میتوانند اولین هدست واقعیت مجازی سونی را با قیمت بسیار مناسب 399 دلار خریداری کنند، که در حال حاضر مناسب ترین قیمت را بین 3 هدست واقعیت مجازی برتر دنیا دارد.

منبع: