android-sad-green-rain-umbrella-storm-malware-frown-sad-bad-
چند روز قبل بود که محققان از وجود یک حفره امنیتی جدید در اندروید با نام Quad Rooter خبر دادند که توسط آن نزدیک به یک میلیارد دستگاه اندرویدی در معرض خطر قرار گرفته بود. این باگ امنیتی تمامی دستگاه های اندرویدی که از پردازنده های شرکت کوالکام قدرت میگیرند را هدف قرار داده و سونی نیز با توجه به بهره مندی از نسل های مختلف پردازنده های کوالکام این خطر را احساس میکند.

پس از ظهور این باگ امنیتی مشتریان، از شرکت های طرف مقابل خود در خصوص چگونگی دفع این خطر درخواست داشتند. سونی یکی از همین کمپانی ها است که خیلی سریع پاسخ مشتریان خود را داده و در خصوص وجود این باگ امنیتی از خود واکنش نشان داده است.

سونی موبایل در این مورد میگوید: ما در خصوص حفظ اطلاعات محرمانه و حریم خصوصی کاربران بسیار جدی عمل هستیم. ما از خطرات Quad Rooter آگاه بوده و از همین بابت سخت در تلاش هستیم تا با ارائه پج های امنیتی، دستگاه ها را از آسیب پذیری دور کنیم. به روزرسانی های امنیتی به زودی انجام میشود که البته تاریخ دریافت آنها به مناطق و اپراتورهای مختلف بستگی دارد. کاربران به هنگام مشاهده پیغام به روزرسانی میتوانند آن را دریافت کنند که توصیه میکنیم همواره از آخرین نسخه های نرم افزاری موجود استفاده کرده و همچنین از نصب برنامه های غیر مطمئن بر گوشی های خود خودداری کنند.

منبع: