سونی موبایل در هفته های اخیر سخت مشغول عرضه اکسپریا XZ2 به بازار های مختلف بوده است. شکی نیست که بازار ژاپن برای سونی موبایل اهمیت بسیار زیادی دارد. سونی در این کشور با سه اپراتور مطرح قراردادهای ویژه ای دارد و معمولا محصولات خود را به صورت قراردادی با این اپراتورها عرضه میکند.

یکی از سه اپراتور مطرح در ژاپن که تحت قرارداد با سونی اقدام به عرضه گوشی های اکسپریا میکند، اپراتور SoftBank است. امروز سونی موبایل در ژاپن با همکاری این اپراتور اقدام به معرفی نسخه ویژه اکسپریا XZ2 برای این اپراتور کرد. سونی موبایل سابقه ایجاد تغییرات در گوشی های خود در بازار ژاپن را نسبت به بازارهای جهانی دارد. اینطور که به نظر میرسد، نسخه ژاپنی اکسپریا XZ2 مخصوص SoftBank نیز با نسخه جهانی آن تفاوت خواهد داشت.

همانطور که مطلع هستید، اکسپریا XZ2 به باتری 3180 میلی آمپر بر ساعت مجهز است. با این حال صفحه مشخصات این دستگاه برای اپراتور SoftBank ظرفیت 3060 میلی آمپر بر ساعت را نشان میدهد. در واقع سونی موبایل از یک باتری با 120 میلی آمپر بر ساعت ظرفیت کمتر برای اکسپریا XZ2 در قرارداد با SoftBank استفاده کرده است.

هنوز مشخص نیست که تفاوت های نسخه جهانی اکسپریا XZ2 با نسخه مخصوص اپراتور SoftBank فقط به کاهش ظرفیت باتری خلاصه میشود یا سونی محصول متفاوت تری را برای این اپراتور ژاپنی در نظر گرفته است. البته که 120 میلی آمپر بر ساعت شاید آنقدر زیاد نباشد که تفاوت محسوسی را در این دستگاه نسبت به نسخه جهانی اکسپریا XZ2 ایجاد کند. با این حال کمتر بودن ظرفیت باتری در نسخه ژاپنی SoftBank در مقایسه با نسخه جهانی از جمله کارهای عجیب سونی است که ما از این شرکت ژاپنی کم ندیده ایم!