sony-xperia-x-compact-japan-waterproof-pink-640x440
اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact، پرچمداران جدید سونی هستند که هر دو در نمایشگاه IFA 2016 برلین در سه رنگ مختلف معرفی شدند. با این وجود چند هفته بعد سونی نسخه ای صورتی رنگ از اکسپریا XZ را نیز در برخی بازارها معرفی کرد تا بر این اساس اکسپریا XZ یک رنگ بیشتر نسبت به اکسپریا X Compact داشته باشد.

از سونی که در کمال تعجب یک رنگ به رنگ های اکسپریا XZ اضافه میکند، میتوانیم انتظار داشته باشیم که چنین کاری را برای اکسپریا X Compact نیز انجام دهد. اتفاقی که حالا افتاده و رنگ چهارم اکسپریا X Compact که از قضا آن هم صورتی است به زودی عرضه خواهد شد.

البته رنگ صورتی اکسپریا X Compact تا به این جا فقط برای بازار ژاپن و مشتریان اپراتور NTT docomo در نظر گرفته شده اما نکته ای که جلب توجه میکند اضافه شدن یک ویژگی جدید به این دستگاه است. نسخه صورتی رنگ اکسپریا X Compact در بازار ژاپن قابلیت مقاومت در برابر آب را نیز با خود به همراه دارد که پیش از این فقط در اکسپریا XZ به آن اشاره شده بود.

استاندارد مقاومت این دستگاه همانند اکسپریا XZ عدد IP68 است. البته اکسپریا X Compact اصلی که هم اکنون در کشورهای مختلف عرضه شده با وجود اینکه اسماً چنین قابلیتی ندارد اما به خوبی از پس برخورد با آب برآمده بود تا این فکر تداعی شود که این دستگاه پیش از این نیز مقاوم در برابر آب بوده اما سونی به چنین قابلیتی اشاره ای نکرده و حالا بنابر تصمیمات تجاری در بازار ژاپن به آن تاکید دارد.

pink-xperia-x-compact-640x427

منبع: