android-m-concept-image
سونی همواره رابطه بسیار خوبی با توسعه دهندگان برقرار کرده است. همکاری سونی با توسعه دهندگان از گذشته تا به امروز یک امر انکار ناپذیر بوده که روز به روز نیز بر این همکاری ها افزوده میشود. سونی با گذشت چند هفته از به نمایش گذاشته شدن نسخه آینده سیستم عامل گوگل موسوم به اندروید M، آن را در اختیار توسعه دهندگان خود قرار داد.

سونی هم اکنون نسخه پیش نمایشی از اندروید M را منتشر کرده و در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است. این نسخه مناسب با توسعه دهندگان و حتی کاربران عادی است که علاقه به تجربه نسخه آینده اندروید پیش از انتشار رسمی دارند.

سونی سورس خام اندروید M را هم اکنون برای تعدادی از گوشی های اکسپریا منتشر کرده است. انتشار این سورس ها بدین معنی است که ما به زودی شاهد انتشار رام های کاستوم فراوانی برای گوشی های مذکور خواهیم بود. اندروید M که چند هفته قبل نسخه پیش نمایش آن توسط گوگل منتشر شده بود قابلیت های از جمله کنترل دسترسی مجوز برنامه ها را دارد که بسیار مجذوب کننده است و کاربر را به استفاده از آن ترغیب میکند.

سونی لیست گوشی هایی که رام AOSP اندروید M هم اکنون برای آنها در دسترس است را به شرح زیر اعلام کرده است.

Xperia™ Z3
Xperia™ Z3 Compact
Xperia™ Z3 Tablet Compact
Xperia™ Z2
Xperia™ Z2 Tablet
Xperia™ Z1
Xperia™ Z1 Compact
Xperia™ Z Ultra
Xperia™ E3
Xperia™ M2
Xperia™ T2 Ultra
Xperia™ T3

البته کاربران عزیز این نکته را توجه داشته باشند که این تنها سورس خام اندروید M است که سونی برای دستگاه های نامبرده منتشر کرده است و بدان معنی نیست که گوشی های بالا به طور حتم به روزرسانی اندروید M را به طور رسمی توسط سونی دریافت خواهند کرد. این سورس تنها وسیله ای برای کمک به توسعه دهندگان جهت ساخت و توسعه کاستوم رام هاست.

سونی در کنار این خبر یک ویدئوی کوتاه از اجرای اندروید M بر روی اکسپریا Z3 Compact منتشر کرده است. این ویدئوی کوتاه ضمن نمایش اندروید M بر روی این دستگاه برخی قابلیت های کوچک را نیز نشان میدهد. از شما دعوت میکنیم این ویدئوی کوتاه را از ویدئو سنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید.

android-m

نسخه پیش نمایش اندروید M بر روی اکسپریا Z3 Compact

با تشکر از: Mostafa