توجه ویژه سونی موبایل به توسعه دهندگان و همکاری با آنان از گذشته مثال زدنی بوده است. سونی موبایل هر سال و پس از معرفی هر نسخه از اندروید، سعی میکند تا با انتشار کدهای باینری نسخه های جدید، توسعه دهندگان را برای پیشبرد اهداف آنها یاری کند.

اندروید 8.0 جدیدترین نسخه از سیستم عامل محبوب اندروید است که سونی از چندی قبل، خود را برای انتشار نسخه متن باز آن آماده کرده بود. پروژه متن باز اندروید 8.0 از روز گذشته آغاز شد و در آن تعدادی از گوشی های جدید سونی که همگی از سری X هستند، کدهای منبع این نسخه را دریافت کردند.

در طرح متن باز اندروید 8.0 اوریو، جمعاً شش گوشی از سونی با سه سری پردازنده مختلف حضور دارند. اکسپریا XZ Premium با پردازنده اسنپدراگون 835، اکسپریا XZ، اکسپریا XZs و اکسپریا X Performance با پردازنده اسنپدراگون 820 و اکسپریا X و اکسپریا X Compact با پردازنده اسنپدراگون 650 وارد این طرح شدند.

فایل های باینری اندروید 8.0 اوریو هم اکنون برای دستگاه های مذکور در لینک منبع منتشر شده است. توجه داشته باشید تجربه اندروید 8.0 اوریو بر روی دستگاه مذکور به صورت عادی امکان پذیر نیست، بلکه این فایل ها تنها مقدمه ای برای کمک به توسعه دهندگان است که رام های جدید را با سرعت و عملکرد بهتر توسعه ببخشند.

منبع: