w07b6501
در هفته های گذشته، خبرهای زیادی از ورود پرچمداران سونی به بازار ایالات متحده شنیده شده بود. بر اساس خبرهای رسمی، سونی از 7 فوریه، اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact را در ایالات متحده آمریکا عرضه خواهد کرد.

شوک بزرگ بعد از انتشار این خبر، این بود که سونی برای نسخه آمریکایی اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact تصمیمی برای استفاده از سنسور اثر انگشت ندارد. این که گوشی های شاخص سونی بدون سنسور اثر انگشت در آمریکا عرضه میشوند تصمیمی بس عجیب بود که هنوز هم علل آن به طور کامل مشخص نشده است.

فقدان سنسور اثر انگشت تنها نگرانی علاقه مندان به این دستگاه در آمریکا نبود چرا که با توجه به فعالیت های گسترده اپراتورهای این کشور و وجود باندهای کاری متفاوت، این که چه نسخه ای از این دستگاه در آمریکا عرضه شود و از چه شبکه هایی پشتیبانی میکند نیز بسیار اهمیت پیدا کرده است.

بر اساس خبرهای جدیدتر و موثق سونی نسخه E6603 این دستگاه را در ایالات متحده عرضه خواهد کرد. E6603 همانند E6653 نسخه تک سیم کارته این دستگاه است که از شبکه های 4G پشتیبانی میکند اما پشتیبانی این نسخه از نسل LTE Cat 4 با حداکثر سرعت 150 مگابیت بوده در حالی که E6653 از LTE Cat 6 با حداکثر سرعت 300 مگابیت پشتیبانی میکند. البته مدل E6603 به خوبی با باندهای اپراتورهای معتبر آمریکا مثل AT&T و T-Mobile سازگاری دارد و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.

منبع: