بعد از معرفی اکسپریا XZ2 Premium در اواخر فروردین امسال، اولین خبری که منتشر شد این بود که سونی موبایل تصمیمی به عرضه اکسپریا XZ2 Premium در خاورمیانه ندارد. این خبر در ابتدا شوک بزرگی به طرفداران سونی در ایران وارد کرد اما خبر بعدی که مربوط به عدم عرضه این دستگاه در برخی بازارهای دیگر از جمله انگلستان بود، تا حدودی حسرت ما را برای وارد نشدن این گوشی به ایران کاهش داد.

سونی موبایل در این سه ماه که از معرفی اکسپریا XZ2 Premium میگذرد، بارها تاکید کرده که هدف از معرفی این دستگاه، عرضه در تمامی بازارها نیست و یک سری از بازارهای خاص را برای ورود این دستگاه آماده میکند. با این حال امروز خبر جدیدی به دست آمد که نشان میدهد سونی موضع خود را در این مورد تغییر داده و در کشورهای هدف برای عرضه این دستگاه بازنگری کرده است.

کشور انگلستان که پیش از این به صورت رسمی توسط سونی از لیست کشورهای هدف برای گوشی اکسپریا XZ2 Premium خارج شده بود، طبق جدیدترین تصمیم گیری ها از سونی قرار است در آینده ای نزدیک شاهد ورود این گوشی به بازار خود باشد. البته اکسپریا XZ2 Premium در انگلستان دیرتر از دیگر نقاط اروپا عرضه خواهد شد و سونی همچنان اولویت را بر عرضه این گوشی در کشورهایی که قبلاً اعلام کرده بود میداند. عرضه اکسپریا XZ2 Premium در انگلستان توسط خرده فروشان و به صورت نسبتاً محدود از اواخر ماه سپتامبر انجام خواهد شد.

قیمتی که برای اکسپریا XZ2 Premium در انگلستان در نظر گرفته شده 800 پوند است که گویا هدیه ای هم به همراه آن به مشتریان نخواهد رسید. نکته جالب اینجاست که اواخر سپتامبر دقیقاً مصادف با تاریخ احتمالی عرضه گوشی اکسپریا XZ3 به بازار اروپا است که این تداخل یک نکته منفی برای این دستگاه هم محسوب میشود. به هر حال بازنگری سونی در تصمیمات اولیه خود اتفاق خوبی بود که حالا علاقه مندان به این دستگاه در انگلستان و دیگر کشورهای جزیره بریتانیا میتوانند از آن خوشحال باشند.