PlayStation-41

همانطور که شاید بدانید، کنسول PS4 سونی دارایِ 8 هسته پردازشی است، اما در این بین تنها 6 هسته از 8 هسته مذکور در اختیار بازی ها قرار میگیرند و 2 هسته دیگر برای اجرایِ سیستم عامل کنسول به کار گرفته میشود. این موضوع شاید برای هیچکس مهم نباشد، چون کنسول PS4 سونی با همان 6 هسته هم به اندازه کافی قوی هست تا تمام بازیهایِ روز دنیا را به خوبی اجرا کند.

بر طبق گزارشی که امروز صبح منتشر شد، به نظر میرسد گروهی از توسعه دهندگان مطرح دنیا دریافته اند که احتمالاً سونی در بروزرسانی اَخیر کنسول PS4، یک هسته پردازشی دیگر را برای بازی سازان باز کرده است. این بدان معناست که بازی سازان میتوانند اَکنون با 7 هسته پردازشی بازی هایِ خود را توسعه دهند.

هنوز مشخص نیست که چرا سونی در بدو انتشار این کنسول هسته هفتم را برای توسعه دهندگان باز نگذاشته بود، اما به نظر میرسد که سونی احتیاط لازم را برایِ هر چه بهتر اجرا شدن سیستم عامل PS4 با 2 هسته پردازشی در نظر گرفته بود و حالا پس از گذشت چند سال که این کنسول به خوبی از پس اجرایِ سیستم عامل مذکور برآمده است، سونی تصمیم گرفته تا یک هسته اضافی به توسعه دهندگان بدهد تا با آن به توسعه هر چه بهتر بازی ها بپردازند.

شاید این موضوع تا حدودی آشنا به نظر برسد، چون وقتی مایکروسافت تصمیم گرفت که دیگر کنسول XBX1 خود را با Kinect عرضه نکند، یک هسته اضافی برایِ توسعه دهندگان باز کرد تا بتوانند بازی هایشان را با دست بازتری توسعه دهند. البته این موضوع شاید فعلاً برای صاحبان کنسول PS4 معنایِ خاصی نداشته باشد، چون کنسول مذکور با 6 هسته پردازشی آنقدر قدرتمند میباشد که تمام بازی هایِ نسل جدید را با کیفیت بسیار بالایی به اجرا دربیاورد، اما نباید آینده را انکار کرد.

همانطور که همه میدانیم، صنعت بازی ها روز به روز در حال پیشرفت است و سونی با این کار در واقع یک فرصت مناسب در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است تا بازی هایِ خود را با بالاترین جزئیات ممکن و در بهترین حالت ممکن برای گیمرهایِ دنیا توسعه دهند. چه اینکه این موضوع در نهایت به نفع گیمرها هم خواهد بود. پس اگر صاحب کنسول PS4 سونی هستید، اخبار مربوط به ساخت بازی هایِ پر گرافیک تر و با جزئیات بیشتر از کمپانی هایِ توسعه دهنده بازی ها را دنبال کنید.

منبع: