Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI
این روزها استفاده از صفحه نمایش های QHD با رزولوشن 1440×2560 در اسمارت فون های بالارده اندرویدی به یک امر عادی تبدیل شده است. با این حال سونی یکی از شرکت هایی است که تا به امروز از این صفحه نمایش در هیچ یک از محصولات خود استفاده نکرده است. سونی چند روز قبل دست به معرفی اکسپریا +Z3 زد که این محصول نیز همچون نسل های قبلی خانواده Z از صفحه نمایشی با رزولوشن 1080×1920 برخوردار است.

با معرفی اکسپریا +Z3 حالا نگاه ها به سونی است تا ببینند پرچمدار بعدی این شرکت از چه ویژگی های برخوردار خواهد بود. یکی از ویزگی های که استفاده از آن در محصول بعدی اکسپریا موافقان و مخالفان متعصبی دارد صفحه نمایش های QHD است. استفاده از صفحه نمایش QHD در اکثر رقبای سونی باعث شده تا بسیاری حتی به خاطر رقابت بر روی کاغذ با دیگر پرچمداران خواهان استفاده از این تکنولوژی در گوشی های اکسپریا باشند. اما در مقابل نظرات این کاربران سونی چه تصمیمی برای محصول بعدی خود دارد ؟

یکی از مدیران سونی با نام Jonathan Lin در مصاحبه با یکی از خبرگزاری های تایوان به این سوال پاسخ داده است. آقای لین در این باره میگوید سونی همچنان تصمیمی به استفاده از صفحه نمایش QHD در پرچمداران خود ندارد اما متاسفانه متقاعد کردن مصرف کنندگان برای انجام چنین کاری دشوار است.

در حال حاضر صفحه نمایش های QHD در پرچمداران اندرویدی با رزولوشن های 5 تا 5.5 اینچ ارائه میشود. اما سونی هنوز تصمیمی به استفاده از این صفحه نمایش در پرچمداران خود ندارد و به جای استفاده از این فناوری ترجیح میدهد تا به پیشرفت هایی در کیفیت صفحه نمایش و تکنولوژی های فراتر پردازش تصویر دیجیتال برسد.

نگرانی بیشتر کاربران از صفحه نمایش های QHD مصرف بالای باتری آنها است و اینکه آیا چشم انسان قادر به تشخیص تفاوت رزولوشن FHD و QHD هست یا خیر سوالی دیگر است که پاسخ به آن میتواند تا حدی در قانع کردن کاربران ثمر گذار باشد.

Focus Taiwan