Sony_VAIO_Windows_10
حدود یک سال و نیم از واگذاری بخش لپ تاپ های وایو توسط سونی میگذرد اما هنوز این شرکت ژاپنی پشتیبانی خود را از این سری محبوب قطع نکرده است. در فوریه سال 2014، سونی با فروش 95% از سهام وایو به شرکای صنعتی ژاپن برای همیشه از تجارت لپ تاپ های وایو خارج شد. البته سونی هنوز 5% از سهام وایو را در اختیار دارد و مهم تر اینکه پشتیبانی از لپ تاپ های تولیدی توسط خود را هنوز ادامه میدهد.

با معرفی رسمی ویندوز 10 بسیاری از کاربران لپ تاپ های وایو علاقه مند به ارتقای سیستم عامل دستگاه خود به جدیدترین ویندوز رسمی هستند. اما سونی در این خصوص توصیه میکند فعلا کاربران از این عمل خودداری کنند.

سونی در این خصوص به مشتریان قدیمی خود میگوید: اگر میخواهید از عملکرد صحیح ویندوز 10 بر روی دستگاه خود مطمئن شوید ما به شما توصیه میکنید فعلا از به روزرسانی نرم افزاری خودداری کنید تا تمامی درایورهای مورد نظر برای دستگاه شما آماده شوند.

سونی از کاربران میخواهد تا ماه اکتبر از ارتقا ویندوز خودداری کنند. برای دستگاه هایی که به طور پیش فرض با سیستم عامل ویندوز 8.1 عرضه شدند، ماه اکتبر و برای دستگاه هایی که به طور پیش فرض ویندوز 8 را به همراه داشتند، در ماه نوامبر درایورهای نرم افزاری منتشر خواهد شد.

منبع: