Morpheus1
مدتی است صحبت های زیادی پیرامون هدست واقعیت مجازی سونی مطرح میشود. هدست واقعیت مجازی سونی فعلا با نام پروژه مورفیوس در حال توسعه و تکمیل است و با گذشت مدت زمان زیادی که آغاز این پروژه میگذرد هنوز به مرحله نهایی و اجرا نرسیده است.

سونی برنامه های بلند مدتی برای این هدست دارد اما چیزی که مشخص است اینکه هنوز پروژه مورفیوس راه زیادی تا تکامل خود را باید طی کند. سونی بعد از چند ماه سکوت یک بار دیگر لب به سخن باز کرده و پیرامون پروژه مورفیوس اطلاعاتی را به علاقه مندان خود داده است.

مدیر بخش سرگرمی های سونی، آقای Shuhei Yoshida در یک مصاحبه مطبوعاتی در مورد آینده پروژه مورفیوس صحبت میکند. او میگوید ما در تلاش هستیم تا در سال آینده این پروژه را به اجرا رسانده و هدست واقعیت مجازی مورفیوس را به بازار عرضه کنیم. با این حال صحبت در مورد قیمت این هدست آن هم در فاصله یک ساله تا عرضه اصلا درست نیست و هنوز برای بحث در این مورد بسیار زود است. ما در مورد پلی استیشن 4 در حدود پنج ماه مانده به عرضه اشاره ای به قیمت نهایی آن داشتیم، پس در این مقطع زمانی صحبت در مورد قیمت پروژه مورفیوس برای عرضه به بازار بسیار زود است.

در مورد قیمت باید تمام جوانب همچون هزینه، تمایل بازار و مشتریان و … را در نظر بگیریم. چیزی که مشخص است این که هزینه ساخت هر هدست در حال حاضر نزدیک به 1500 دلار است که این رقم بسیار بالا و غیر معقول به نظر میرسد. ما در تلاش هستیم تا با گسترش این پروژه قیمت و هزینه تولید را کاهش دهیم تا قیمت نهایی برای مصرف کنندگان نیز به حد معقولی کاهش یابد.

ubergizmo