usb-type-c-3-710x399
صبح امروز، یک کارگاه آموزشی فناوری در کشور تایوان برگزار شد که در آن حضار به بحث پیرامون سونی و اسمارت فون های اکسپریا پرداختند. در این کارگاه یکی از مدیران سونی به نام Takeshi Nitta به گفتگو در مورد آینده سونی و گوشی های اکسپریا پرداخت. نیتا که در حال حاضر سمت مدیر دفتر توکیو را بر عهده دارد از تصمیم سونی برای عدم استفاده از ساختار USB نوع C در گوشی های اکسپریا خبر داد.

USB نوع-C یک پورت استاندارد است که از آن میتوان به عنوان پورت شارژر، خروجی ویدئو و انتقال داده ها استفاده کرد. از نظر علمی این پورت میتواند تا دو برابر اطلاعات را سریعتر از USB 3.0 منتقل کند. در هفته های گذشته شایعات زیادی در مورد احتمال استفاده از این پورت در پرچمدار بعدی سونی شنیده شده بود که حالا بنابر گفته یکی از مدیران سونی این اتفاق به این زودی نخواهد افتاد.

آقای تاکشی نیتا معتقد است صنعت گوشی های هوشمند هنوز زمان زیادی نیاز دارد تا از استاندارد USB 2.0 و USB 3.0 به USB نوع-C کوچ کند. بر این اساس در پرچمدار بعدی سونی که احتمالا در شهریور ماه امسال معرفی خواهد شد نباید انتظار وجود چنین قابلیتی را داشته باشیم.

اما در این کارگاه علاوه بر بحث پیرامون استفاده یا عدم استفاده از استاندارد USB نوع-C در گوشی های اکسپریا، صحبت هایی پیرامون طراحی پرچمداران آینده سونی نیز به میان آمد. آقای تاکشی نیتا در این خصوص از تلاش سونی برای باریکتر کردن پرچمدار بعدی اکسپریا نیز خبر داد تا ما را به یک اسمارت فون فوق باریک در آینده ای نزدیک امیدوار کند.

androidauthority