sony-xperia-logo
در حالی که همه ما منتظر کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلون بودیم تا سونی پرچمدار جدید خود را در این رویداد بزرگ به نمایش بگذارد اما خبر ها حاکی از آن است که سونی هیچ برنامه ای برای معرفی اکسپریا Z4 در این رویداد ندارد!

حدود یک ماه تا آغاز کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلون زمان باقیست اما تا به امروز بر خلاف سال های گذشته هیچ جزئیاتی از پرچمدار جدید سونی به بیرون درز نکرده است. البته چندی قبل یک مدل ناشناخته از سونی موفق به کسب تاییدیه FCC شده بود که حالا و با این اتفاقات به نظر میرسد آن دستگاه یک مدل میان رده از خانواده اکسپریا بوده است.

عدم معرفی اکسپریا Z4 در این رویداد بسیار تأمل برانگیز است. چرا که سونی سال گذشته پرچمداران خود را در فاصله شش ماهه و در ماه های اسفند و شهریور به نمایش گذاشت. مهم ترین احتمالی که در این خصوص میرود این است که سونی بر خلاف سال های قبل امسال قصد دارد تا تنها یک اسمارت فون پرچمدار معرفی کند و به همین دلیل نیز معرفی آن را به نیمه های سال نزدیکتر خواهد کرد. در غیر این صورت معرفی دومین پرچمدار سونی احتمالا به ماه نوامبر موکول خواهد شد!

چندی پیش شایعاتی مبنی بر احتمال معرفی اکسپریا Z4 در ماه می به گوش رسیده بود که حالا با این خبر این شایعات کم کم رنگ حقیقت به خود گرفته اند. در صورتی که سونی معرفی اکسپریا Z4 را به ماه می موکول کند، این دستگاه پس از رقبایی همچون گلکسی S6 و اچ تی سی M9 معرفی و عرضه خواهد شد.

با بررسی شرایط فعلی به نظر میرسد سونی برای اکسپریا Z4 برنامه های ویژه ای دارد و در این مورد به هیچ وجه بی گدار به آب نمیزند! تاخیر در معرفی این دستگاه میتواند برای سونی بسیار مهم تلقی شود. از یک طرف این شرکت به طور کامل شرایط را پس از ورود رقبای پرچمدارش به بازار برای خود آماده میکند و از طرف دیگر نیز فرصت بیشتری دارد تا تکنولوژی های جدیدتری را در پرچمدار خود به کار بگیرد. با این تاخیر شانس استفاده از برخی قابلیت های سخت افزاری همچون سنسور 21 مگاپیکسلی IMX230 و یا تیونر دیجیتال سونی در این دستگاه زیادتر از قبل خواهد شد.

با توجه به نزدیکی به رویداد MWC و عدم درز اطلاعات از پرچمدار بعدی سونی این احتمال که سونی اکسپریا Z4 را در این نمایشگاه به نمایش نگذارد بسیار قوی است. حالا سوال این است که اکسپریا Z4 به طور دقیق در چه تاریخی به نمایش گذاشته میشود؟ آیا سونی برای معرفی این دستگاه یک مراسم اختصاصی در نظر دارد یا آن را در رویداد هایی چون نمایشگاه CeBIT در ماه مارس یا Computex در ژوئن معرفی خواهد کرد ؟

منبع: Xperiablog