گوشی های هوشمند سونی، بعد از دوره همکاری با اریکسون را میتوانیم در دو گروه مهم خلاصه کنیم. سری Z و سری X! سری Z از سال 2013 تا پایان 2015 مختص گوشی های رده بالای سونی بود و سری X نیز از ابتدای 2016، گوشی های میان رده و پرچمدار سونی را تحت پوشش قرار داد.

سونی در طول سه سال، 6 نسل از گوشی های پرچمدار خود را در زیر مجموعه خانواده Z عرضه کرد. به عبارت دیگر هر سال دو پرچمدار را به بازار عرضه کرد که این ترتیب در سری X کاهش یافته است. با گذشت دو سال از راه اندازی سری X، سونی دو نسل از گوشی های پرچمدار را عرضه کرد که اکسپریا XZ در سال اول و اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZ1 که در یک خانواده قرار دارند، پرچمداران سونی در سال دوم بودند.

اگر چند سال به عقب برگردیم، در ابتدای سال 2014، سونی خود را برای معرفی اکسپریا Z2 آماده میکرد. اکسپریا Z2 به اعتقاد بسیاری، بهترین نسل از خانواده Z بود که در آن دوره سه ساله عرضه شد. اکسپریا Z2 یک جهش بزرگ نسبت به اکسپریا Z1 بود که تغییرات اساسی و بنیادین را به پرچمداران سونی وارد کرد. تغییراتی که تا نسل ها پای ثابت مشخصات گوشی های پرچمدار سونی بودند.

اکسپریا Z و اکسپریا Z1، تلاش زیادی کردند تا سری Z را به جهانیان معرفی کنند. اما این اکسپریا Z2 بود که این تلاش را به سرانجام رساند. چهار سال از آن ماجرا میگذرد و دوباره، سونی دو نسل از یک خانواده را عرضه کرده و خود را برای معرفی نسل سوم آماده میکند.

نام پرچمدار آینده سونی به نظر، اکسپریا XZ2 خواهد بود. پرچمداری که انتظارات از آن بسیار بالاست تا انتقاداتی که در سال های اخیر به سامورایی ها وارد آمده را پاسخ دهد. اکسپریا XZ2 همانند اکسپریا Z2 باید یک جهش بزرگ برای سونی باشد. یک جهش بزرگ که سبکی نوین را در گوشی های هوشمند سونی پدیدار خواهد کرد. سونی در دو سال گذشته بازار را برای خانواده جدیدالتاسیسِ X آماده کرده و حالا باید با یک محصول انقلابی، بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد. پیش بینی ما از سونی، یک محصول قدرتمند و انقلابی در سال 2018 است. نظر شما چیست؟