sony_showroom_tokyo_reuters
مدت هاست که سونی با مشکلات مالی رو به رو است و برای جبران آن دست به اقدامات مختلفی میزند. سال گذشته بود که سونی ساختمان مرکزی خود در منهتن ایالات متحده را به قیمت 1.1 میلیاد دلار به فروش رساند تا بخشی از ضرر خود را جبران کند. پس از آن نیز در اواخر سال مالی 2013 سونی خبر 5000 کارمند خود را که در بخش لپ تاپ های Vaio مشغول به کار بودند از دور خارج کرد.

شرکت سونی از سال 1946 و یک سال پس از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم در توکیو شکل گرفت و پس از یک سال به منطقه Gotenyama در این شهر نقل مکان نمود و دفتر مرکزی خود را در آن نقطه بنا کرد. حالا سونی پس از گذشت نزدیک به 70 سال از حضور در Gotenyama قصد دارد ساختمان اصلی خود را در این منطقه به فروش برساند. Gotenyama در نزدیکی راه آهن قرار دارد و قیمت آن در چند سال اخیر افزایش یافته است.

سونی پس از مشکلات مالی ابتدای هزاره سوم در سال های اخیر تا حدودی از مشکلات خود کاسته و در سال 2013 به سود خالص 458 میلیون دلار دست یافت که نسبت به سال های قبل رشد قابل توجهی داشته است. شاید همین باعث شود فروش ساختمان مرکزی سونی را بیشتر از آنکه ناشی از مشکلات مالی بدانیم، وسیله ای برای ذخیره سازی مالی برای اقدامات سونی در آینده ای نزدیک باشد.

gadgets