سونی امسال دومین تجربه خود را در زمینه استفاده از صفحه نمایش 4K در یک گوشی هوشمند با معرفی اکسپریا XZ Premium بدست آورد. اکسپریا XZ Premium نه تنها دومین گوشی هوشمند سونی با صفحه نمایش 4K بود، بلکه دومین گوشی هوشمند دنیا با این فناوری هم به شمار میرفت. چرا که تا امروز هیچ کمپانی دیگری به خود جرأت استفاده از رزولوشن 3840×2160 را در یک گوشی هوشمند کوچک نداده است.

سونی سال 2013 به استفاده از صفحه نمایش 1080 روی آورد. دو سال بعد و در سال 2015 شاهد اولین اسمارت فون 4K از سونی بودیم. اگر ترتیب دو ساله ادامه پیدا کند باید سال 2017 یک گوشی هوشمند 8K از سونی ببینیم. اتفاقی که با توجه به رشد کند رزولوشن صفحه نمایش در گوشی های هوشمند کاملا بعید است.

اما دیر یا زود باید فناوری صفحه نمایش 8K به گوشی های هوشمند هم وارد شود. اتفاقی که زمان آن را سونی پیش بینی میکند. سونی در طی مصاحبه ای با سازندگان صفحه نمایش 4K HDR اکسپریا XZ Premium از آینده صفحه نمایش گوشی های هوشمند سوال میکند؛ سوالی که اینگونه توسط آنها پاسخ داده میشود:

ما می دانیم که استفاده از نمایشگرهای 8K تا پیش از سال 2020 در گوشی های هوشمند آغاز نخواهد شد. از دید من، رزولوشن 4K بهترین رزولوشن ممکن برای استفاده در نمایشگر یک اسمارت فون می باشد. ولی بدون تردید در آینده کاربران قصد تماشای محتوا با رزولوشن 8K بروی گوشی های خود را خواهند داشت؛ بنابراین، باید کاری کرد تا بتوانند از حداکثر قابلیت های گوشی هوشمند خود استفاده کنند.

سونی مصاحبه جذابی با سازندگان صفحه نمایش 4K HDR گوشی اکسپریا XZ Premium انجام داده، که خواندن آن خالی از لطف نیست. به زودی متن کامل این مصاحبه را در سایت تخصصی اکسپریا خواهید خواند.