sony_building_logo_reuters
صبح امروز در توکیوی ژاپن، مدیر عامل سونی آقای کازو هیرای سخنرانی مهمی داشته که در بخشی از آن که ساعاتی قبل منتشر کردیم خبر از سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری در بخش رباتیک داد. سونی همکاری خود با شرکت Cogital را که در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک فعالیت میکند با جدیت آغاز کرده و با سرمایه گذاری در این بخش به آینده ای درخشان فکر میکند.

اما کازو هیرای در جریان همین مراسم، امروز نوید راه اندازی یک صندوق جدید را داده است. او از تلاش های سونی برای راه اندازی “صندوق نوآوری سونی” خبر داده که با سرمایه گذاری بزرگی که در آن خواهد شد در دراز مدت سود کلانی را در اختیار سونی خواهد گذاشت.

سونی در صندوق نوآوری خود با هدف تقویت و توسعه نیروهای مستعد با 100 میلیارد ین سرمایه گذاری اولیه کار خود را آغاز خواهد کرد. هیرای سود عملیاتی 500 میلیارد ینی را برای این بخش در نظر گرفته که بیشترین میزان سود در طی 20 سال گذشته به حساب می آید. صندوق نوآوری صرفا یک بخش جدید از سونی است که ایجاد نوآوری ها، تربیت نیروهای متخصص و … سرمایه های انسانی و غیر انسانی برای سونی ایجاد کرده و در آینده از آنها در توسعه بخش های مختلف این شرکت استفاده خواهد کرد.

منبع: