PS-Mobile-Featured-image_vf2
سونی موبایل به صورت رسمی پشتیبانی از PlayStation Mobile را برای دستگاه های اندرویدی به پایان رساند. این اتفاق بسیار غیر منتظره بود که سونی در جدیدترین نسخه های ارائه شده اندروید قصد پشتیبانی از برنامه های PlayStation Mobile را نخواهد داشت.

به نظر میرسد نسخه اندروید 4.4.2 آخرین نسخه ای باشد که سونی این امکان ویژه را به کاربران خود هدیه میدهد. بر اساس گزارشات در اندروید 4.4.3 و بالاتر دیگر امکان استفاده از این سرویس برای کاربران نخواهد بود.

با وجود اینکه در نسخه های اندروید 4.4.2 و پایینتر این برنامه قابل نصب خواهد بود اما سونی تضمینی نداده که از این به بعد دسترسی به برنامه ها و بازی ها از طریق فروشگاه برای کاربران ادامه پیدا خواهد کرد.

البته سونی به طور کامل PlayStation Mobile را رها نکرده و همچنان این سرویس برای دیگر ابزارها همچون PlayStation Vita ادامه خواهد داشت. ارائه این سرویس برای اسمارت فون های اندرویدی شاید برای صاحبان این دست از گوشی ها خوشایند بود اما برای صاحبان PS Vita آنچنان که باید راضی کننده نبود. باید ببینیم سونی چه اهدافی از این کار داشته و تا چه حد میتواند این توقف پشتیبانی برای سونی موفقیت آمیز باشد.

xperiablog