سونی چه نامی را برای پرچمدار خود انتخاب میکند؟

10
۷,۲۲۱

sony-sirius
سونی از جمله شرکت هایی است که از نام ثابت برای پرچمداران خود استفاده نمیکند! بر خلاف سامسونگ که همواره پرچمداران خود را از سری محصولات Note و S معرفی میکند اما سونی هر ساله نامی جدید را برای گل سر سبد محصولات خود انتخاب کرده و معمولا نیز تا آخرین روزهای قبل از معرفی رسمی نام آن نیز فاش نمیشود.

یک بار دیگر در آستانه معرفی یک محصول جدید از سونی قرار داریم. محصولی که لقب پرچمدار سونی را یدک میکشد قرار است با کد D650X و لقب Sirius در نیمه اول سال 2014 بین محصولات سونی آقایی کند. اما نام رسمی این محصول چه خواهد بود؟

تا به اینجا محتمل ترین نام برای این اسمارت فون پر ادعا اکسپریا Z2 است. اما این نام چقدر شانس ثبت در شناسنامه Sirius را خواهد داشت ؟

اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش در خبری خواندیم که سونی قصد تغییر سیاست نام گذاری محصولات خود را دارد و از این رو پرچمدار بعدی خود را با نامی غیر از Xperia Z2 معرفی خواهد کرد. این در حالی است که نام Z2 نیز تا به امروز توسط هیچ منبع رسمی از جانب سونی تایید نشده است. همین امر سبب شده تا فکر نام های غیر منتظره نیز برای این محصول به ذهن ما خطور کند.

علاوه بر نام Z2 که یکی از گزینه های محتمل برای این محصول است نام های دیگر نیز شانس قرار گرفتن در شناسنامه این محصول را دارند. سونی سابقه استفاده از حروف ترکیبی را در محصولات خود دارد. همانند اکسپریا SP و یا ZL ! از همین رو یکی از نام هایی که میتوانیم برای Sirius در نظر داشته باشیم ترکیب یک حرف جدید در کنار حرف Z خواهد بود!

اما حالتی دیگر استفاده از حرفی جدید از حروف الفبای انگلیسی است. سونی تا به حال از حروف زیر در نام گذاری محصولات خود استفاده کرده است. و اگر اینگونه باشد باید دنبال حرفی باشیم که تا به حال مورد استفاده قرار نگرفته باشد.

A , C , E , J , L , M , P , S , T , U , V , X(10,8) Z

بر این اساس چند فرضیه برای نام پرچمدار بعدی سونی وجود دارد.
1- استفاده از نام Z2
2- استفاده از حروف ترکیبی مانند ZX
3- استفاده از حرف جدید مانند N , R ,…
4– استفاده از یک کلمه کامل همانند Sola , Go , Arc
5– روشی جدید و ناشناخته در نام گذاری ابداع توسط سونی ! …

نظر شما در این رابطه چیست؟ شما کدامیک از نام های احتمالی را برای پرچمدار آینده سونی بهتر میدانید ؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

10 دیدگاه ها

 1. xperia pro چجوره؟
  سری z لپتاپای سونی یادتونه؟ بعد اون سری pro اومد و جایگزین اون شد…!!!!

  پاسخ

  پدرام اکبری گفته:
  ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت: ۱۸:۵۹

  به هیچ عنوان این اسم نیست چون xperia pro وجود داره

  پاسخ

 2. به نظر من باید به سولا ربط داشته باشه چون تصاویری از گلاو مود دیده شده احتمالا لمس شناور دو داره البته ممکنه مثل اس پی باشه و هیچ ربطی به سولا نداشته باشه ولی کاش سولا باشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here