زمین لرزه های متعددی در روزهای گذشته کشور ژاپن را لرزاند که شدیدترین آنها دو شب قبل در منطقه كوماموتو واقع در جزیره کیوشو بود که در طی آن چند تن کشته و صدها نفر زخمی شدند. این زلزله در منطقه ای رخ داده که کارخانجات تولیدی سونی و بسیاری از شرکت های دیگر در آن واقع شده است.

یکی از کارخانه های تولید سنسورهای دوربین سونی، در این منطقه قرار دارد که زلزله اخیر موجب خسارت های فراوانی به آن وارد کرده است. این خسارت ها به حدی است که سونی اعلام کرده کارخانه تولید سنسورهای خود در این منطقه را تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد میکند.

یکی از مدیران واحد مربوطه پس از این حادثه در مصاحبه ای با خبرگزاری رویتر گفته است که آنها در حال بررسی خسارات وارد شده به سونی هستند و سعی میکنند به زودی اطلاعات بیشتری در خصوص مدت زمان تعطیلی کارخانه تولید سنسورهای دوربین و نیز میزان خسارات ارائه دهند.

در این کارخانه که بر اثر زلزله تخریب شده سونی سنسورهای دوربین شرکت های مهمی از جمله اپل را تولید میکند. اپل یکی از مهمترین مشتریان سونی است که همواره از سنسورهای این شرکت در گوشی های آیفون استفاده میکند. حالا تعطیلی کارخانه سنسورهای دوربین سونی علاوه بر این شرکت بدون شک اپل را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. علاوه بر سونی کمپانی های دیگری مثل هوندا، تویوتا، نیسان و میتسوبیشی نیز تاسیسات خود در این منطقه را به حالت تعلیق در آوردند.

منبع: