سونی کتاب های الکترونیکی را به علت مسائل مالی کنار می گذارد

4
۲,۶۴۶

sony-prs-t3

سونی یکی از اولین شرکت هایی بود که کتاب های الکترونیکی را به بازار عرضه کرد و با داشتن باتری فوق العاده و صفحه نمایش بی نظیر توانست محبوبیت زیادی را به دست آورد. بعد از ان هم شرکت های دیگر این نوع گجت را معرفی کردند. اما سونی اوایل امسال بود که تمامی فروشگاه های مربوط به فروش کتاب های الکترونیکی را در امریکا و کانادا تعطیل کرد و به نظر می رسد قصد راه اندازی مجدد آن ها را ندارد.

به گفته ی مجله ی Good Reader سونی تولید محصول PRS-TR3 را قطع کرده و دیگر از این محصول پشتیبانی نمی کند. از آن جایی که تبلت ها توانسته اند جای این نوع محصولات را بگیرند، این حرکت سونی قابل پیش بینی بود.

البته هنوز هم تقاضا برای بعضی از کتاب های الکترونیکی وجود دارد. این نوع کتاب ها با داشتن صفحه نمایش بسیار عالی که در قرارگرفتن با نور مستقیم آفتاب به خوبی عمل می کند و همچنین باتری فوق العاده که حتی ماه ها بدون شارژ می تواند کار کند محبوبیت خاص خود را دارد. اما همین کتاب های الکترونیکی محبوبی هم که وجود دارد بیشتر توسط آمازون تولید و عرضه می شود. سونی که سال های بسیار سختی را از نظر مالی پشت سر می گذارد باید تمرکز اصلی خود را بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها قرار دهد تا شاید بتواند با فروش خوبی که از این محصولات به دست می آورد سود بیشتری کسب کند.

4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here