خبر خوب برایِ گیمرهایِ دنیا اینکه سونی کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro را باز هم با یک ارتقایِ بسیار جزئی بروزرسانی کرد. این موضوع در اسنادی که یک وبسایت بسیار معروف در زمینه بازی از سونی ژاپن به دست آورده است برملا شده است. در این مدارک نسخه جدیدی از کنسول PS4 Pro با اسم رمز CUH-7100 رؤیت شده است، در حالی که نسخه هایِ موجود در دنیا با اسم رمز CUH-7000 در دسترس کاربران قرار دارد.

خبر خوب تر اینکه با انتشار این خبر و سوال از سونی درباره این موضوع، سونی خبر بروزرسانی سخت افزاری کنسول PS4 Pro را تأیید کرد و اذعان کرد که این نسخه تفاوت فاحشی با نسخه هایِ قبلی ندارد و تنها برخی از ایرادات جزئی سخت افزاری در آن برطرف شده است. سونی تأکید میکند که بروزرسانی سخت افزاری خاصی در این نسخه ارتقا یافته اِعمال نشده است و سخت افزار همان سخت افزار میباشد.

معمولاً کمپانی هایِ سازنده کنسول هایِ بازی چند نسخه از کنسول خود را در طی سالیان متمادی منتشر میکنند و این موضوع جدیدی نیست. سونی پیشتر نیز در کنسول هایِ PS3، PS2 و حتی PS4 چند مدل بروزرسانی شده را منتشر کرده است، که در آنها سخت افزار تغییری را تجربه نکرده است و در کارایی هم تغییر شگرفی ایجاد نشده است، اما من باب مثال طراحی خنک کننده یا مدارها کمی تغییر و بهبود یافته است.

علی ایحال سونی اشاره میکند که این نسخه بروزرسانی شده به زودی به بازارهایِ جهانی راه خواهد یافت و از لحاظ قیمتی نیز فرقی با نسخه هایِ قبلی ندارد و جایگزین آنها در بازار خواهد شد. گفتنی است که سونی به زودی به همراه بازی Monster Hunter نسخه ای مخصوص با نام « Rathalos Edition » را با این نسخه بروزرسانی شده به صورت باندل شده عرضه خواهد کرد.

منبع: