تقریبا یک ماه قبل، آخرین به روزرسانی سیستمی اکسپریا XZ با شماره ساخت 41.2.A.7.35 در مناطق مختلف جهان به دست کاربران این دستگاه رسیده بود که حالا سونی یک به روزرسانی سیستمی جدید را برای این دستگاه به عرضه رسانده است.

سونی از ساعتی قبل کار آپدیت اکسپریا XZ را برای هر دو نسخه تک سیم و دو سیم در چند منطقه دنیا از جمله ایران آغاز کرده که در آن شماره ساخت نرم افزاری دستگاه از رقم مذکور به عدد 41.2.A.7.53 ارتقا پیدا کرده است. این آپدیت همانطور که مشخص است شماره ساخت کلی دستگاه را ارتقا نداده تا مشخص شود نسخه سیستم عامل همچنان اندروید 7.1.1 باقی خواهد ماند.

مهمترین تغییری که آپدیت با خودش به همراه آورده ارتقای پچ امنیتی سیستم عامل به تاریخ اول ماه آگوست است. حجم این به روزرسانی چیزی فراتر از یک پچ امنیتی ساده است، پس انتظار داریم عملکرد کلی دستگاه در این به روزرسانی بهبود چشم گیری داشته باشد.

اگر فراموش نکرده باشید، چند روز قبل ما به عملکرد اکسپریا XZ پس از آخرین به روزرسانی دریافت شده انتقاداتی داشتیم که سونی نیز این مشکلات را ناشی از برنامه Movie Creator دانست. پس از آپدیت این برنامه عملکرد دستگاه بهبود قابل توجهی داشت و ما امیدواریم با آپدیت جدید نیز اکسپریا XZ عملکرد بهتری را نسبت به هفته های گذشته تجربه کند.