سونی چند هفته قبل با انتشار یک آپدیت سیستمی بزرگ برای اکسپریا XZ، پرچمدار سال گذشته خود را به اندروید 7.1.1 ارتقا داد. آپدیت آخر اکسپریا XZ با شماره ساخت 41.2.A.2.199 برای نسخه های مختلف اکسپریا XZ و البته اکسپریا X Performance عرضه شد.

معمولا بعد از انتشار یک آپدیت بزرگ که با ارتقای یک نسخه نیز همراه است، نیاز به یک آپدیت کوچک برای رفع مشکلات احساس میشود. اکسپریا XZ طبق همین رویه امروز یک به روزرسانی سیستمی جدید را دریافت کرد. این به روزرسانی با شماره ساخت 41.2.A.2.233 در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران قابل دریافت است. نکته تک سیم و دو سیم اکسپریا XZ هر دو به این نسخه آپدیت شدند. اکسپریا X Performance هم مثل همیشه پا به پای اکسپریا XZ آمده و آپدیت جدید را بدست آورده است.

این به روزرسانی که از آن صحبت میکنیم پچ امنیتی اندروید را به اول می ارتقا داده است. پچ امنیتی اکسپریا XZ در آپدیت قبلی برای تاریخ اول آوریل بود که حالا به روزرسانی شده است. حجم این آپدیت به صورت OTA حدود 94 مگابایت است تا انتظار ما از این به روزرسانی چیزی فراتر از یک پچ امنیتی باشد. به طور حتم بهبود در عملکرد کلی دستگاه را پس از این آپدیت مشاهده خواهیم کرد.