سیاره ی مشتری به قدری به زمین نزدیک شده است که میتوان قمرهای آن را با دوربین شکاری رویت کرد

1
۱۵,۴۱۴

ناسا از علاقمندان به فضا میخواهد تا این غول گازی عظیم الجثه و قمر هایش را مشاهده کنند. چند شب پیش یکی از دوستان به نقطه ای درخشان در آسمان اشاره کرد و پرسید، “آن چه جور ستاره ای است؟” آن نقطه ی درخشان که در بالای افق واقع شده بود توجه ما را به شدت به خود جلب کرد. اما آن نقطه یک ستاره نبود. سیاره مشتری بود. گویا در ماه جاری این سیاره عظیم الجثه گازی برای ما زمینی ها خودنمایی میکند.

در تاریخ 10 ژوئن سیاره ی مشتری درست در امتداد خورشید و زمین قرار میگیرد، این رویداد هر سال اتفاق می افتد و باعث میشود که زمین به صورت مستقیم بین خورشید و مشتری قرار بگیرد. این یعنی مشتری نسبتا نزدیک به زمین میباشد و شما میتوانید در تمام طول شب سیاره ی مشتری را که مانند یک نقطه ی خیره کننده است تماشا کنید. در طول ماه جاری فرصت های بسیاری برای علاقمندان وجود دارد تا بتوانند به مشاهده ی این رویداد شگفت انگیز بپردازند.

سیاره ی غول پیکر منظومه ی شمسی برای چشم غیر مسلح مانند یک جواهر درخشان میباشد، اما با استفاده از یک دوربین شکاری و یا تلسکوپ کوچک میتوان ظاهر شگفت انگیز آن را با جزئیات بیشتر دید، همچنین میتوان 4 قمر این سیاره را نیز مشاهده کرد و حتی شاید بتوان ابرهای زیبایی که دور تا دور سیاره ردیف شده اند را تماشا کرد.

در حالیکه الان سیاره ی مشتری بسیار نزدیک به زمین است، علاقمندان میتوانند قمر های آن را در زمان های دیگری از سال نیز مشاهده کنند. لازم به ذکر است که تماشای آسمان شب در نقاط کم جمعیت مانند کویر به دلیل نبود نور اضافی بسیار لذت بخش تر است. این رویداد جالب بهانه ی خوبی است که به بیرون از خانه بروید به تماشای آسمان زیبای شب بپردازید.

[تعداد: 4    میانگین: 4.3/5]

یک دیدگاه

  1. نظر سنجی سایت فون ارنا محبوب ترین گوشی های نیمه اول سال ۲۰۱۹ Xperia 1 رتبه پنجم رتبه خوبیه با توجه به قیمت بالای که داره سامسونگ گلکسی اس ۱۰+رتبه یک وان پلاس ۷pro دوم p30 pro رتبه سوم شیائومی می ۹ چهارم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here