ap_resize
Steve Kondik این هفته بیانه ای را در مورد شکست های اخیر کمپانی سیانوژن منتشر کرده است که به نظر نمی رسد اوضاع این کمپانی مثل گذشته ی آن باشد. از آنجایی که Kondik بطور صریح و واضحی جدایی خود از کمپانی را اعلام نکرده است، به نظر نمی رسد او دیگر مثل گذشته کاری برای انجام دادن در این کمپانی داشته باشد. مشکل از زمانی آغاز شد که Kondik قصد توسعه ی سیانوژن مود را داشت که در مسیر خود با موانع قانونی قابل توجهی روبرو شد که این موضوع سبب بروز مشکلاتی میان اعضای هیئت مدیره ی این کمپانی با سرمایه گذاران آن شد.

Kondik می گوید بی مدیریتی کمپانی و عدم تفاهم در تصمیم گیری های آن چیزی است که سال هاست فکر و ذهن او را مشغول به خود کرده است. Kirt McMaster نیز می گوید اوضاع همانند زمانی بود که گلوله ای در سر شما قرار می گرفت و سردرد و خستگی بی پایانی را به همراه داشت. Kondik جزئیات چندانی را در حرف هایش ارائه نمی کند ولی بصورت کلی Kirt McMaster را مقصر اصلی شکست های متعدد کمپانی سیانوژن می داند. او در ادامه می گوید:

” بنیانگذار کمپانی ( Kirt McMaster ) به تازگی علاقه ی چندانی به مدیریت تجارت ندارد. این حس از زمانی شروع شد که او در بیانیه ی خود از ” گلوله ای در سر ” استفاده کرد که این موضوع موجب برداشت اشتباه رسانه ها شد و در همان زمان قرارداد های بدی امضا شد. تمام کاری که من می توانستم انجام دهم این بود که از اجرای آن ها جلوگیری کنم و هر روز آرزو کنم که اتفاق جدیدی رخ ندهد. برخلاف همه ی تلاش ها، این اتفاق ها به بدترین شکل ممکن رخ دادند و کمپانی را به محلی نفرت انگیز برای بودن تبدیل کردند. من فکر می کنم که واکنش شدید دربرابر قدم های اشتباه اولیه ی او موجب شد تا او به این نتیجه برسد که چگونه ممکن است ما از بین برویم. “

cyanogenmod-10-banner-600
Kondik بیشتر اوقات از تمرکز و صحبت درمورد اشتباهات خودش هم جلوگیری می کرد. برای مثال، قرار دادن Kirt McMaster در جایگاه نخست کمپانی یکی از اشتباهات فاحش او بود. چراکه قرار دادن چنین شخصیتی که کفایت مدیریت چنین کمپانی را ندارد سبب انحراف آن به بی راهه می شود. احساس خامی در آن ها کاملا وجود دارد و Kondik در ادامه ی سرزنش هایش می گوید:

” با مقدار زیادی موجودی بانکی، افراد جدید استخدام شده در کمپانی برای موقعیت های پایین استخدام می شدند و هرکاری که می خواستند انجام می دادند! شاید کار آن ها بهترین بوده و من هم برای آن ها آرزوی خوشبختی می کنم ولی کاری که من درحال انجام آن بودم بسیار بیشتر از این ها بود. من راه اشتباهی را رفتم. مگر اینجا مثل سلیکون ولی نیست؟ آیا فقط مشکلات کشور های جهان اول در اولویت هست؟ این موضوع بسیار آزاردهنده است. من در این راه دوستان زیادی را از دست دادم. از همه ی کسانی که کنار گذاشته شدند شدیدا عذرخواهی می کنم. آرزو می کنم که ای کاش افراد قابل اعتماد دیگری را برای کارهایم انتخاب می کردم ولی از این جا به بعد تنها چیزی که برای من اهمیت دارد، حال و آینده است. “

قدم بعدی چیست؟ احتمالا مهم ترین و بزرگترین سوالی است که درحال حاضر کمپانی سیانوژن مود درگیر آن است. اتفاق های رخ داده ی اخیر درمورد کمپانی سیانوژن به شدت آن را در بازار های مالی مورد تاثیر قرار داده است.

Kondik در کامنتی در پست خود می گوید که ممکن است با تاسیس یک کمپانی جدید غیر تجاری، رام خود را مجددا منتشر کند. حال باید دید که در روز ها و ماه های آینده چه سرنوشتی در انتظار این کمپانی و رام های آن است و این که آیا این Kodnik می تواند دوباره سیانوژن را به جایگاه قبلی خود برگرداند یا خیر.

منبع: