sony-smartwatch-5

ساعاتی پیش گوگل رسماً اعلام کرد که نسخه بعدی سیستم عامل Android Wear این شرکت که مخصوص وسایل هوشمند پوشیدنی است مجهز به پشتیبانی از شبکه هایِ مخابراتی خواهد شد. قالب دستگاههایِ مجهز به سیستم عامل Android Wear گوگل از طریق بلوتوث و وایفای به گوشی هایِ هوشمند وصل میشوند، اما این فناوری ها تا بازه خاصی میتوانند به دستگاه مادر متصل بمانند.

حال و با اضافه شدن قابلیت پشتیبانی از شبکه هایِ مخابراتی، کاربر حتی وقتی از گوشی خود خیلی دور هم باشد نیز از طریق شبکه هایِ مخابراتی میتواند متصل بماند و بدین ترتیب همچنان قابلیت برقراری و دریافت تماس، دریافت اعلانیه ها و پیام هایِ متنی و سایر ویژگی هایِ اصلی ابزارهایِ پوشیدنی را خواهد داشت. این بدان معناست که وقتی کاربر از محدوده ( بازه ) اتصال وایفای یا بلوتوث خارج شود، در صورت فعالسازی پشتیبانی از شبکه هایِ مخابراتی، Android Wear خود به خود ابزار شما را از طریق شبکه هایِ مخابراتی به گوشی هوشمندتان متصل خواهد کرد.

همانطور که در جریان هستید، هیچیک از ابزارهایِ پوشیدنی سونی که مجهز به سیستم عامل Android Wear گوگل هستند در حال حاضر از این قابلیت پشتیبانی نمیکنند، اما شاید در آینده ای نزدیک و با معرفی ساعت هوشمند نسل 4 سونی یا ابزارهایِ پوشیدنی دیگر این شرکت، این قابلیت به آنها اضافه شود.

بالاترین نوع استاندارد مخابراتی در نظر گرفته شده برای این قابلیت، شبکه هایِ پرسرعت 4G LTE هستند، که به کاربر قابلیت برقراری تماس صوتی به صورت بسیار واضح را میدهند؛ اما باید این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید که استفاده از شبکه هایِ مخابراتی به جایِ ارتباط وایفای یا بلوتوث عمر باتری را سریع کاهش داده و از این بابت نگرانی هایی وجود دارد.

در حال حاضر تنها یک ابزار در دنیا از این قابلیت به صورت رسمی و سخت افزاری پشتیبانی میکند و اُمید میرود در آینده ابزارهایِ پوشیدنی بیشتری مجهز به این فناوری ارتباطی شوند. گوگل در پایان اعلام کرده است که این قابلیت از چند ماه دیگر و توسط یک بروزرسانی نرم افزاری به تمامِ دستگاههایِ مبتنی بر سیستم عامل Android Wear اضافه خواهد شد، اما پشتیبانی از آن منوط به پشتیبانی سخت افزاری ابزار مذکور از این فناوری میباشد.

منبع: