در دنیای این روزهای اسمارت فون ها، هر کمپانی تولید کننده در تلاش است تا با معرفی دستگاهی با دوربینی قدرتمندتر، بازار بزرگ موجود در این زمینه را به دست بگیرند. حالا سونی در تلاش است تا از سطح جدیدی از دوربین ها در اسمارت فون ها رونمایی کند. این سنسور، یک سنسور 3 لایه از نوع BSI CMOS که به لطف تکنولوژی مدرن آن، شامل DRAM نیز می شود.

RAM، کوتاه شده ی عبارت Random Access Memory که در سیستم های کامپیوتری وظیفه ی نگه داری موقت اطلاعات را برعهده دارد. حالا سونی در حال استفاده از فناوری موجود در RAM در سنسورهای خود برای ثبت تصاویر بهتر است. علاوه بر آن، این کمپانی در تلاش است تا با کوچکتر کردن ابعاد این سنسور، امکان استفاده از آن در اسمارت فون ها را فراهم کند.

استفاده از Dynamic RAM یا همان DRAM می تواند در افزایش پردازش های مورد استفاده قرار گرفته بروی تصویر موثر باشد. در این نمونه، DRAM در جایی در میان BSI و لایه ی circuit قرار می گیرد.

استفاده از DRAM در سنسورها، امکان پردازش هرچه بیشتر تصویر را فراهم می کند. این به این معنی است که سنسور می توان تعداد پیکسل مشابهی را در زمانی کوتاهتر پردازش و ثبت کند. در این سنسور امکان ثبت 19.3 میلیون پیکسل در مدت تنها 1/120ام ثانیه وجود دارد. در حالیکه تا پیش از این، پردازش تعداد مشابهی پیکسل نیاز به 1/30ام ثانیه زمان داشت. همچنین، این سنسور می تواند ویدئوهایی FULL HD با فریم ریت 1000 فریم بر ثانیه را ثبت کند.

این سنسور قابلیت ثبت 21.2 مگاپیکسل و فیلم برداری 4k را با فریم ریت 60 یا 240 بروی رزولوشن FULL HD دارا است. ظرفیت DRAM موجود، 125 مگابایت است. سونی هنوز درمورد استفاده از این سنسور در اسمارت فون ها زمانی را اعلام نکرده است.

منبع: