z5_crom_beauty_4
در هفته های گذشته، بورس شایعات پیرامون محصولات آینده سونی، مخصوصا پرچمداران خانواده Z6 بسیار داغ بود. شایعاتی که هیچکدام نیز تایید نشدند، از احتمال معرفی چندین نسخه از اکسپریا Z6 در ابعاد و اندازه های مختلف خبر دادند و حالا نیز در ادامه این روند، شایعه ای جدید از یک عضو دیگر خانواده Z6 شنیده میشود.

یکی از وبسایت های چینی که دستی در انتشار اطلاعات محرمانه نیز دارد، احتمال معرفی یک نسخه از پرچمدار آینده سونی را با نام اکسپریا Z6 Lite مطرح کرده است. بنابر این منبع، اکسپریا Z6 Lite دارای صفحه نمایش 5 اینچی است که رزولوشن آن نیز هنوز مشخص نشده است.

اما مهمتر اینکه این منبع معتقد است اکسپریا Z6 Lite به پردازنده 6 هسته ای Snapdragon 650 کوالکام مجهز خواهد شد. این پردازنده پیش از این با نام اسنپدراگون 618 شناخته شده بود که کوالکام در یک تصمیم عجیب نام آن را به اسنپدراگون 650 تغییر داد.

به طور حتم، اکسپریا Z6 Lite تنها نام Z6 را یدک خواهد کشید و به هیچ وجه در رده پرچمداران سونی قرار نمیگیرد. چرا که قیمت احتمالی آن نیز که 385 دلار اعلام شده به هیچ وجه تصورات یک اسمارت فون پرچمدار را به کاربر القا نمیکند.

این شایعات هنوز نه به طور کامل رد شده و نه میتوان آن ها را تایید کرد اما به نظر میرسد سونی همانند سال 2015، میان رده های خود را نیز با مشخصاتی قدرتمند عرضه خواهد کرد. شاید این دستگاه در مرحله نهایی، با نام اکسپریا M6 عرضه شود که بتواند جایگزین اکسپریا M5 باشد. به هر حال باید منتظر باشیم تا ببینیم در آینده ای نزدیک شایعات از سونی چه سر نخ هایی به ما میدهند.

منبع: