gsmarena_001 (1)
سونی خانواده جدید X را به تازگی و با معرفی سه محصول اکسپریا XA، اکسپریا X و اکسپریا X Performance پایه گذاری کرد. این خانواده بر اساس شواهد موجود قصد دارند تا جایگزین سری Z و دیگر خانواده های اکسپریا شوند. ادغام چند خانواده در یک گروه، انتظارات را به سمتی سوق میدهد که ما از محصولات ارزان قیمت تا آخرین تکنولوژی ها را در یک خانواده بخواهیم.

هر چند که اکسپریا X Performance از پردازنده اسنپدراگون 820 قدرت گرفته اما اکسپریا Z5 Premium چند ویژگی برتر دیگری در خود جای داده تا عملکرد پایینتر پردازنده آن نسبت به پردازنده اسنپدراگون 820 به چشم نیاید. اکسپریا Z5 Premium شاید در مجموع جهات هم اکنون بالاترین اسمارت فون سونی باشد اما این دستگاه بر اساس شواهد موجود به زودی جای خود را به اکسپریا X Premium خواهد داد.

اخیرا شایعاتی منتشر شده که در آن از اکسپریا X Premium به عنوان جایگزین اکسپریا Z5 Premium صحبت شده است. بر اساس شواهد موجود اکسپریا X Premium همانند نسخه پریمیوم آخرین خانواده Z از صفحه نمایش 4K برخوردار است با این تفاوت که تکنولوژی صفحه نمایش این دستگاه همانند آخرین نسل تلویزیون های سونی به صورت 4K HDR است.

در مورد صفحه نمایش این دستگاه گفته میشود که درخشندگی خیره کننده 1000 تا 1300 نیت را داراست که در صورت صحت درخشان ترین صفحه نمایش را به نام خود ثبت خواهد کرد. همچنین ظرفیت نمایش تصویر 1.07 میلیارد رنگ در مقایسه با صفحه نمایش گوشی های امروزی با 16 میلیون رنگ نیز از جمله ویژگی های قابل تامل این دستگاه خواهد بود. دیگر مشخصات سخت افزاری اکسپریا X Premium پردازنده اسنپدراگون 820، پورت USB Type-C و رم 3 گیگ گزارش شده که احتمال بسیار زیاد رم دستگاه در نسخه های نهایی به 4 ارتقا خواهد یافت.

منبع: