پیشرفت ساعت های هوشمند به شکل امروزی، بدون شکل مدیون سونی و نسل اول ساعت هوشمند آن است. سونی خیلی زود وارد عرصه تولید گجت های هوشمند شد اما در مقابل خیلی هم زود از ادامه راه منصرف شد.

نسل سوم ساعت هوشمند سونی، در سپتامبر 2014 معرفی و روانه بازار شد اما همه ما میدانیم که اسمارت واچ 3 سونی، هنوز هم یکی از بهترین های بازار به حساب می آید. در واقع سرعت کند رشد ساعت های هوشمند باعث شده ساعت های دو سال قبل، همچنان جایگاه قابل قبولی در بین مردم داشته باشند.

با این وجود، در بین تمام محصولات سونی، به نظر ساعت هوشمند 4 همان محصولی است که بیشتر از همه معرفی و عرضه آن نیاز است. از طرف دیگر گوگل خبر عدم پشتیبانی از ساعت های سری 2014 برای دریافت اندروید ور 2 را اعلام کرده تا حالا نیاز به نسل جدید ساعت هوشمند سونی بیشتر از گذشته احساس گردد.

هر چند که هنوز، هیچ خبر و نشانه ای از معرفی یک ساعت هوشمند جدید از سونی وجود ندارد، اما امروز یکی از خبرگزاری ها احتمال معرفی ساعت هوشمند 4 سونی در آینده ای نزدیک را مطرح کرد. این منبع که گویا از منابع داخلی سونی در این مورد آگاه شده، از واژه تسخیر بازار ساعت های هوشمند برای نسل جدید ساعت سونی استفاده کرده است.

این منبع، از GPS به عنوان برگ برنده ساعت هوشمند 4 سونی نام برده که البته در نسل قبل نیز آن را دیده بودیم. اما در این نسخه، مصرف باتری که به شدت مغلوب GPS در نسخه قبل شده بود، فاکتوری مهم است که سونی بر روی آن تاکید خواهد کرد. و نکته جالب تر اینکه قیمت این ساعت هوشمند نیز که هنوز هیچ خبری از معرفی آن نیست، 299 دلار برآورد شده است.

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم، هنوز هیچ نشانه ای از معرفی ساعت هوشمند جدید سونی وجود ندارد. این اطلاعات را هم میتوانیم به چشم شایعاتی نگاه کنیم که این روزها برای هر گجتی زیاد شنیده میشود. به هر حال، نمایشگاه CES 2017 نزدیک است و اگر این شایعات صحت داشته باشد، این رویداد میتواند همان رویدادی باشد که نسل چهارم ساعت هوشمند سونی در آن معرفی خواهد شد.

منبع: