کم کم به مراسم سالیانه IFA 2017 نزدیک میشویم و از آنجایی که سونی هر ساله در این نمایشگاه حسابی گرد و خاک به پا میکند، بازار شایعات پیرامون گوشی هایِ آینده سونی که در این نمایشگاه معرفی خواهند شد حسابی داغ است و در هر گوشه ای از دنیایِ پهناور اینترنت خبری درباره نسل آینده گوشی هایِ سونی مشاهده میشود.

بر اساس شواهد و مدارک به دست آمده، سونی احتمالاً از 2 گوشی هوشمند در نمایشگاه IFA امسال پرده برخواهد داشت. حال در آخرین شایعه ای که پیرامون یکی از این محصولات در انجمن چینی پربازدید Weibo مطرح شده است، به نظر میرسد با یک فَبلِت 6 اینچی بدون حاشیه با نسبت تصویر 18:9 مواجه خواهیم بود.

منبع خبری ما اشاره میکند که اگر این موضوع صحت داشته باشد با یک محصول انقلابی در حیطه طراحی مواجه خواهیم بود، چون سونی کار خود را به خوبی میداند. تا به امروز کمپانی هایِ رقیب همچون ال.جی و سامسونگ سعی در کاهش حاشیه هایِ صفحه نمایش محصولات پرچمدار خود کرده اند، اما سونی در جدیدترین محصولات سری 2017 خود هیچ تغییری از این جهت لحاظ نکرده است.

اما با این شایعه چگونه باید برخورد کرد؟ چندی پیش مدیر بازاریابی سونی، آقایِ Don Mesa اذعان کرد که سونی فعلاً قصد استفاده از صفحات نمایش با نسبت تصویر غیر متعارف 18:9 را ندارد. از طرفی دیگر، مسئولان بخش سرگرمی ها و سونی پیکچرز نیز صراحتاً اعلام کردند که سونی فعلاً قصد تغییر نسبت فیلم هایِ خود به حالت 18:9 را ندارد و این کار نیاز به زمان دارد.

حال این شایعه از کجا سربرآورده است؟ از آنجایی که Japan Display حدود 2 هفته پیش خبر تولید اَنبوه صفحه نمایشی 6 اینچی و کاملاً بدون حاشیه با نسبت 18:9 را اعلام کرده بود، عده ای این گمان را در ذهن پرورانده اند که شاید سونی قصد دارد در آینده ای نزدیک و در مراسم IFA امسال یکی از 2 گوشی هوشمند خود را به این صفحه نمایش مجهز کند.

این موضوع غیرقابل انکار است که سونی در آینده ای نزدیک به سویِ استفاده از صفحات نمایش بدون حاشیه و با نسبت تصویر 18:9 روی خواهد آورد، اما اینکه کی چنین اتفاقی بیفتد هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. چیزی که بدیهی است، کمپانی هایِ سامسونگ و اَپِل در 3 ماهه سوم امسال محصولات جدید خود را با این نسبت تصویر و با صفحات نمایش بدون حاشیه راهی بازار خواهند کرد و سونی قطعاً برایِ این موضوع اندیشه هایی در سر دارد.

[ تصویر ابتدایِ مطلب ساخته ذهن یک طراح میباشد و به هیچ عنوان رویِ آن حسابی باز نکنید ]

منبع: