logo
در فاصله تقریبا یک ماه تا آغاز نمایشگاه IFA برلین، علاقه مندان به سونی منتظرند تا جدیدترین اسمارت فون های اکسپریا را که قطعا از طبقه پرچمداران خواهند بود در این رویداد ببینند. از چند روز قبل، موتور درز تصاویر و اطلاعات پرچمداران جدید سونی روشن شد و در همین مدت کم، چند تصویر و همچنین اطلاعات جزئی از اکسپریای آینده سونی به بیرون درز کرد.

تا این لحظه چند تصویر از مدل F8331 سونی منتشر شده که جزئیات ظاهری را به خوبی نمایش میدهد. اما شاید نقطه مبهم این دستگاه، نام نهایی آن باشد که هنوز هیچ اطلاعات دقیقی از آن در دسترس نیست.

چندی قبل، شایعه ای مطرح شد که در آن نام اکسپریا XR را برای پرچمدار آینده سونی محتمل دانست. اکسپریا XR شاید تا امروز محتمل ترین نام برای یک اسمارت فون جدید از سونی بود اما حالا یک نام دیگر نیز مطرح شده که معادلات را بیش از پیش پیچیده میکند. اکسپریا XX !!!

ما حالا با دو نام سر و کار داریم. اکسپریا XR و اکسپریا XX که گفته میشود اکسپریا XR نام نسخه کامپکت پرچمدار آینده سونی و اکسپریا XX همان پرچمدار اصلی است. تکلیف نام اکسپریا XR که تا حدودی مشخص است اما نام اکسپریا XX در نوع خود عجیب است. ما این احتمال را میدهیم که منظور از دومین حرف X در این نام، حرف X مجهول باشد و نام اصلی این دستگاه همانند XR از دو حرف X و یک حرف دیگر تشکیل شده باشد که به خاطر مجهول بودن آن از حرف X استفاده شده است.

اما از نام این دو دستگاه که بگذریم، منابع خبری مشخصات اکسپریا XR را پردازنده اسنپدراگون 820، رم 3 گیگابایتی و صفحه نمایش 4.6 اینچی میدانند و در مقابل اکسپریا XX را نیز اسمارت فونی مجهز به پردازنده اسنپدراگون 821، رم 4 گیگابایتی و صفحه نمایش 5.2 اینچی میشناسند که هر دو دستگاه از دوربین 23 مگاپیکسلی اصلی، 13 مگاپیکسل سلفی و پورت USB Type C برخوردار خواهند بود.


این نکته را باید همچنان یادآور شویم که تمامی این مشخصات در حد گمانه زنی است و حتی نام های اکسپریا XR و اکسپریا XX نیز به هیچ وجه توسط هیچ منبع رسمی به تایید نرسیده است. پس ما هم همانند شما در روزهای آینده به انتظار خواهیم نشست تا خبرها و جزئیات بیشتری از پرچمداران جدید سونی منتشر شود.

منبع: