نمایشگاه IFA برلین یکی از رویدادهایی است که هر ساله سونی با قدرت در آن حضور پیدا میکند. در سال های اخیر همواره پرچمداران سونی در همین رویداد به نمایش گذاشته شدند و امسال نیز به طور حتم شاهد معرفی یک یا چند گوشی هوشمند از سونی در IFA 2017 خواهیم بود.

هنوز برای صحبت در خصوص مشخصات گوشی های هوشمند جدید سونی بسیار زود است. مخصوصاً اینکه سونی برخلاف بسیاری از کمپانی های دیگر در حفظ اسرار و اطلاعات محرمانه محصولات خود بسیار موفق عمل میکند. با این حال همیشه شایعه گریبان گیر کمپانی های مختلف از جمله سونی بوده است.

روز گذاشته یکی از گوشی های هوشمند معرفی نشده از سونی موفق به کسب تاییدیه FCC شد. در مورد تاریخ معرفی این محصول اطلاعاتی در دسترس نیست اما امروز شایعه ای جدید در رسانه های مختلف در حال انتشار است که ما فقط به جهت رسالت خبری خود آن را اعلام میکنیم.

در خصوص رویداد IFA 2017 و محصولات احتمالی سونی در آن به سه گوشی هوشمند اشاره شده است. اکسپریا XZ1، اکسپریا XZ1 Compact و اکسپریا X1 که قرار است یک خانواده کامل را تشکیل دهند. در خصوص اکسپریا XZ1 به پردازنده اسنپدراگون 835، صفحه نمایش 5.2 اینچی FHD، رم 4 گیگابایتی و باتری 3000 میلی آمپری اشاره شده است. اکسپریا XZ1 Compact با همین مقدار پردازنده و فضای رم، صفحه نمایش 4.6 اینچی HD و باتری 2800 میلی آمپر بر ساعت خواهد داشت. اکسپریا X1 نیز مجهز به پردازنده اسنپدراگون 660، رم 4 گیگابایتی، باتری 2800 میلی آمپر بر ساعت و صفحه نمایش 5.0 اینچی خواهد بود. در خصوص دوربین همگی آنها به استفاده از فناوری های جدید مثل عکسبرداری سه بعدی اشاره شده است.

همانطور که در بالاتر نیز اشاره کردیم، این اطلاعات فقط در حد یک شایعه بوده و با توجه به منبع خبر و منابعی که ما در اختیار داریم، به هیچ وجه صحت اطلاعات مذکور توسط ما مورد تایید نخواهد بود. پس این اطلاعات را فقط و فقط در حد یک شایعه بدانید و تا افشای اطلاعات جدید و موثق منتظر بمانید.

منبع: