در روزهای که ما ایرانی ها، خبر ورود گوشی های جدید سونی به ایران را دنبال میکنیم، سونی موبایل روزهای آرامی را در سرتاسر جهان سپری میکند. بدون در نظر گرفتن اکسپریا XZ2 Premium، هم اکنون سه ماه از معرفی آخرین سری از گوشی های سونی میگذرد و سه ماه هم تا رویداد بعدی که در شهریور ماه خواهد بود فاصله باقی است.

اینکه سونی موبایل در نمایشگاه IFA 2018 از گوشی یا گوشی های جدید خود رونمایی میکند، اتفاق تقریباً بدیهی است. اما هنوز در فاصله سه ماهه تا این رویداد هیچ اطلاعات و مشخصاتی از محصولات جدید سونی در دست نیست. عده ای معتقدند سونی نسخه ای نسبتاً مشابه با اکسپریا XZ2 Premium را برای بازارهای جهانی معرفی میکند و عده ای دیگر نیز چنین عقیده ای نداشته و معتقدند، اکسپریا XZ2 Premium تنها محصول سونی در سال جاری با صفحه نمایش 4K خواهد بود. به هر حال در این روزها تنها میتوانیم به شایعات متفاوتی که از اطراف شنیده میشود بسنده کنیم. شایعاتی که امروز یک مورد جدید هم به گوش رسیده که قابل تأمل نیز هست.

سه گوشی فعلی خانواده XZ2 هر کدام یک لقب دارند که به ترتیب لقب Akari برای اکسپریا XZ2، لقب Apollo برای مدل کامپکت و لقب Aurora برای مدل پرمیوم در نظر گرفته شده است. اما حالا یک مدل ناشناخته از سونی با لقب Akatsuki نیز به نظر وجود دارد که در خط گوشی های خانواده XZ2 قرار خواهد گرفت. این مدل گویا با نام اکسپریا XZ2s معرفی خواهد شد و قرار است به صورت جهانی در کشورهای مختلف عرضه شود.

در خصوص این مدل و شایعه ای که شنیده میشود، قطعیت به کار گیری چیپست اسنپدراگون 845 در این مدل است و احتمالاً تجهیز آن به دوربین دوگانه نیز مورد تصور خواهد بود. با این حال جزئیات دیگری از این محصول فعلاً در دسترس نیست و نظر به تجربه ای که از سونی در دست داریم، به این زودی هم نباید منتظر قطعی شدن مشخصات این محصول باشیم.