China-Mobile-Xperia-Z2_L50t_10-640x359
امروز خبری منتشر شد که علاقه مندان پرچمدار جدید سونی در ایالات متحده آمریکا را تا حد زیادی نا امید کرد. بر خلاف مدل های قبلی اکسپریا که بوسیله اپراتور های طرف قرار داد سونی در ایالات متحده به فروش میرسیدند این بار اکسپریا Z2 بوسیله هیچ اپراتوری در این کشور عرضه نخواهد شد و سونی تنها عرضه کننده این محصول در آمریکا خواهد بود.

علاوه بر اکسپریا Z2 اکسپریا Z1 Compact نیز به همین سرنوشت دچار شد و فروش آن تنها بوسیله فروشگاه رسمی سونی امکان پذیر خواهد بود.

این خبر وقتی ناگوار تر میشد که علاقه مندان باید تا تابستان برای خرید این محصول منتظر بمانند. سونی فروش اکسپریا Z2 در ایالات متحده را از تابستان امسال آغاز خواهد کرد و تا آن موقع علاقه مندان به این اسمارت فون در آمریکا باید در انتظار بنشینند.

مدیر عامل سونی سال گذشته چندین بار اعلام کرد که برای ورود به بازار چین و ایالات متحده برنامه های خاصی دارد. اما با این اتفاقات ضربه سنگینی به سونی وارد خواهد آمد. چرا که بر اساس برنامه سونی که هر 6 ماه یک پرچمدار را معرفی میکند آغاز عرضه اکسپریا Z2 در تابستان به روز معرفی پرچمدار آینده سونی بسیار نزدیک خواهد بود که این سبب افت شدید فروش پرچمدار فعلی سونی در بازار ایالات متحده خواهد شد.

Gsmarena-phonearena