شرکت سونی از فناوری جدید خود رونمایی کرد: صدای 360 درجه واقعی

2
۵۶,۶۰۴

از گروه پانک راک پتی اسمیت گرفته تا دوو-ووپ که جزو خوانندگان افسانه ای محله هارلم و بروکلین شهر نیویورک سیتی محسوب می شوند، یک کنسرت موسیقی را برگزار کرده اند که تا به حال مانندش را کسی ندیده بود و چه جایی بهتر از این مکان برای شرکت سونی تا بزرگترین اتفاق جدید دنیای موسیقی را به همگان نشان دهد و این اتفاق به لطف تکنولوژی مثال زدنی این شرکت و صدای فراگیر 360 درجه بر اساس فاصله و شی ای که صدا به آن میرسد امکان پذیر خواهد بود.

لازم به توضیح نیست که پرچمدار جدید شرکت سونی یعنی گوشی اکسپریا 1 در این آزمایش حاضر بود تا به تماشاچیان استفاده از این ویژگی را نمایش دهد.

اما این تکنولوژی، تنها صدای واقعی 360 درجه بود؟

تکنولوژی صوتی فضایی مبتنی بر شیء به خوانندگان این اجازه را می دهد تا بتوانند تجربه ای فوق العاده از صدا را ایجاد کنند که در آن هر بخش از موسیقی مانند صدای خواننده، کروس ها و موسیقی متن را به درستی و بر اساس یک نقشه بر روی یک فضای دایره ای شبیه سازی کنند. وقتی که شنوندگان این موسیقی را گوش می دهند آنها در واقع دارند به چیزی گوش می دهند که شباهت بسیار زیاد و نزدیکی به یک اجرای زنده را داشته و به نوعی انگار شما در یک کنسرت زنده موسیقی قرار دارید.

شرکت سونی از فناوری جدید خود رونمایی کرد: صدای 360 درجه واقعی

طرح اولیه این ایده در نمایشگاه CES امسال معرفی شد و شرکت سونی نیز اعلام کرد که در این هفته بیش از هزار موسیقی در سبک های مختلف با این تکنولوژی ساخته شده اند که در آن خوانندگان مطرحی مانند Mark Ronson و Pharrell Williams نیز حضور دارند و علاقه مندان می توانند این فرمت ویژه را از طریق فروشگاه های مختلفی مانند Amazon Music HD، Deezer، nugs و سرویس استریم TIDAL تجربه نمایند.

اگر تمام موارد گفته شده در بالا هنوز شما را جذب نکرده اند باید بگوییم که سونی تصمیم گرفته است تا یک قدم دیگر به جلو برداشته و گوشی اکسپریا 1 را به همراه هدفون های تحسین شده WH-X1000M3 را در این مراسم شرکت دهد و موسیقی های ساخته شده عالی را برای شنوندگان فراهم نماید تا از تجربه بی نظیر این تکنولوژی استفاده کنند.

با استفاده از گوشی اکسپریا 1 و به کمک اپلیکیشن Sony | Headphones Connect، کاربر می تواند نقشه ساز های موسیقی را به درستی و به همان شکلی که در گوش هایش موسیقی پخش می شود را از طریق گوشی خود مشاهده کرده و این کار با استفاده از الگریتم پیشرفته شرکت سونی اتفاق می افتد.

شرکت سونی از فناوری جدید خود رونمایی کرد: صدای 360 درجه واقعی

این اتفاق تنها یک حقه نرم افزاری نبوده که در این رویداد نمایش داده شده است. بلکه کاربران قادر هستند تا با استفاده از هدفون های شرکت سونی و الگریتم پیشرفته این شرکت نقشه دقیق موسیقی در گوش های خودشان را مشاهده کرده و آن را به دلخواه خودشان شبیه سازی کنند.

قرار است تا با همکاری سه شرکت Sony Music Entertainment, Universal Music Group و Warner Music Group موزیک های جدید تری در آینده با این فرمت شگفت انگیز تولید شوند. در پاییز امسال نیز قرار است حدود 1000 موزیک مختلف با حضور خوانندگان معتبری مانند Billy Joel و Jeff Beck در این فرمت تولید شود. همچنین در انتهای این رویداد حدود 100 موسیقی با همکاری CHARLI XCX و Kodaline و در استودیو های Live Nation Clubs & Theaters ضبط شده اند.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

  1. دادش رقابت الان فقط تبلیغات هس و قیمت پایین. تکنولوژی های سونی همه واقعا کارایی دارند ولی قیمت رو میبره بالا و کمتر مردم میان سمتش.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here