شرکت Altair Semi نامش را به Sony Semiconductor اسرائیل تغییر داد

2
۲۶,۲۷۷

شرکت سازنده و توسعه دهنده صنایع نیمه هادی Altair Semiconductor که مقر اصلی اش در کشور اسرائیل بنا شده است و مستقیما توسط شرکت سونی اداره می شود، رسما اعلام کرد که نامش را به Sony Semiconductor Israel تغییر داده است. این تغییر نام به این جهت انجام شده است که مشتریان درک بهتری از همکاری این شرکت با سونی داشته باشند.

شرکت سونی در سال 2016 و درست در زمانی که تکنولوژی 4G و LTE به صورت جهانی مورد استفاده واقع شد این شرکت را تصاحب کرد. مودم های شرکت Altair به دلیل کارایی بالا، مصرف پایین و هزینه کم با سایر رقبا به رقابت می پرداخت، ترکیبی قدرتمند که برای عملکرد مناسب هر وسیله نیمه هادی در بازار بسیار مهم است زیرا تولید کنندگان قصد دارند دو مورد دوم را کاهش دهند و اولین را همزمان در یک مجموعه پیچیده از قوانین تجارت افزایش دهند یعنی فروش.

اکنون نسل پنجم ارتباطات و استاندارد هایش به دست مشتریان رسیده، صنایع نیمه هادی سونی اسرائیل و شرکت سونی با یکدیگر همکاری می کنند تا نیاز بازار به اینترنت اشیاء (IoT) را به وسیله دیوایس های مختلف برطرف کنند. این دیوایس ها می توانند دامنه کارایی در نسل ارتباطات را گسترش دهند که اکنون تمرکز تمام شرکت ها بر روی گوشی های هوشمند است و کم کم می تواند برای ساعت های هوشمند و دستگاه های کنترل از راه دور و حتی یخچال فریزر ها نیز امکان پذیر شود.

در بحث تغییرات، صنایع نیمه هادی سونی اسرائیل قرار نیست با این تغییر نام، اسم محصولاتش را به سونی تغییر دهد و همچنان تحت برند Altair راهی بازار خواهد شد.

در طول چند سال گذشته تمرکز این کمپانی بر روی تولید محصولات اینترنت اشیاء و مربتط با شبکه های تلفن همراه بوده است و درست سال گذشته همین موقع بود که انجمن جهانی صدور گواهینامه (GCF) این شرکت را تایید کرد. بدنه همکاری بین تولید کنندگان دستگاه هایی است که از استاندارد های 3GPP، صنعت آزمایش و اپراتور های شبکه پیروی می کنند. صنایع نیمه هادی سونی اسرائیل بر اساس این استانداردها در صدر تولید دستگاه هایی قرار گرفته است که این شرکت اولین فروشنده ای است که موفق به دریافت تاییدیه Verizon برای بهره برداری از شبکه 4G LTE ناو در سال 2012 شد.

در حال حاضر این شرکت با استفاده از تجهیزات صنایع نیمه هادی خودش مودم های بیس باند و رادیو های RF بر پایه پلتفرم LTE را می سازد. سونی مالکیت کامل Altair را در فوریه سال 2016 با قرادادی 212 میلیون دلاری بدست آورد.

از آنجایی که این کسب و کار اکنون رونق گرفته و به بلوغ رسیده است و استاندارد هایش را بر اساس نیاز های سونی شکل داده است، این کمپانی تمرکزش را بر روی توسعه پردازنده های سیگنال تصویر دیجیتال (DSPs) قرار داده است. وظیفه این پردازنده ها این است که داده ها را از سنسور دوربین دریافت کرده و مراحل تکمیل تصویر را برای نمایش به کاربر بر رویش انجام دهند. سونی در ساخت سنسور های IMX500 و IMX501 از DSP های ساخه شده توسط صنایع نیمه هادی سونی اسرائیل استفاده کرده بود. این سنسور ها در ماه مارس امسال توسط سونی معرفی شدند و از آنها به عنوان اولین سنسور های هوشمند دنیا مجهز به هوش مصنوعی یاد می شود.

شرکت Altair Semi نامش را به Sony Semiconductor اسرائیل تغییر داد

آقای نوحیک سمل رئیس Sony Semiconductor Israel به وب سایت Wccftech درباره این تغییر چنین می گوید:

“ما مفتخریم که در چهار سال گذشته بخشی از سونی بودیم و نقش اساسی در تجارت اصلی شرکت داشته ایم. برای انعکاس بهتر تعهد بلند مدت ما به شرکا و مشتریان و همچنین کیفیت ارائه محصولاتمان، تصمیم گرفتیم نام شرکت Altair را به سونی تغییر دهیم.”

تروشی شیمیزو نماینده و مدیرعامل شرکت راه حل های بخش صنایع نیمه هادی سونی، پس از این تغییر اظهار داشت:

“ما انتظار داریم که در زمینه IoT و Sensing شاهد نوآوری های بزرگی باشیم زیرا همچنان به کارمان در ساخت ماشین ها برای صحبت با یکدیگر و ساده تر کردن مراحل ساخت آنها ادامه می دهیم. قابلیت هوش مصنوعی مستقیماً در صنایع نیمه هادی ها و راه حل های ما نقش عظیمی خواهد داشت.”

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here